Belgijska Walonia przeznaczy 350 mln euro na wsparcie firm i ludzi dotkniętych koronawirusem

Władze belgijskiej Walonii zdecydowały, że przeznaczą 350 mln euro na wsparcie firm i ludzi, którzy mają problemy z powodu rozszerzającej się epidemii koronawirusa.

Rząd Belgii podjął decyzję o zamknięciu szkół, restauracji, kawiarni, barów i obiektów sportowych. To cios dla tysięcy małych firm i ludzi prowadzących swoje biznesy.

Dlatego władze Walonii postanowiły wesprzeć sektor firm kwotą 350 mln euro. W ramach niej rząd przyzna jednolitą, zryczałtowaną dotację w wysokości 5 tys. euro dla wszystkich firm zmuszonych do zamknięcia - organizatorzy imprez, biura podróży, hotele, bary, restauracje, sklepy itp. 2500 euro otrzymają również salony fryzjerskie.

"Brussels Times" informuje, że po rozmowach z rządem federalnym kwoty te powinny być zwolnione z podatku od osób prawnych, nie będą uważane za dochód. Według szacunków dotacje te mogą zostać przydzielone 48980 potencjalnym beneficjentom.

Dotacje dostaną też szpitale w wysokości 3000 euro na łóżko. 1 mln euro przeznaczono również na domy opieki społecznej.

Parlament Walonii zatwierdził na wtorkowej sesji plenarnej dwa projekty ustaw przyznające władzom regionalnym specjalne uprawnienia do radzenia sobie z kryzysem związanym z koronawirusem i jego konsekwencjami.

Z Brukseli Łukasz Osiński

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil