REKLAMA

Belgia zaostrza ograniczenia w związku z wzrostem infekcji koronawirusem

2020-10-23 12:20
publikacja
2020-10-23 12:20
fot. Paul Deetman / Pexels

Ze względu na wzrost liczby zakażeń koronawirusem rząd Belgii wprowadził w piątek dodatkowe obostrzenia dotyczące kontaktów społecznych, zakazując kibicom udziału w meczach sportowych, ograniczając liczbę osób w miejscach kultury i zamykając parki rozrywki.

Wcześniej władze w Belgii zdecydowały o zamknięciu kawiarni, barów i restauracji oraz wprowadziły godzinę policyjną. Kraj po Czechach notuje największą liczbę infekcji w Europie - średnio ok. 10,5 tys. nowych przypadków dziennie.

„To nasze zachowanie determinuje czas trwania tych obostrzeń. Żadna reguła, żadne prawo nie może pokonać tego wirusa. Aby go pokonać, musimy stać się jednym, silnym zespołem 11 milionów Belgów” - powiedział na konferencji prasowej premier Belgii Alexander De Croo.

Zgodnie z nowymi obostrzeniami kibice nie będą mogli uczestniczyć w zawodach sportowych. Wcześniej możliwe było uczestnictwo do 200 widzów w imprezach halowych i do 400 w imprezach plenerowych.

Nowe regulacje zakładają też, że maksymalnie 200 osób będzie mogło przebywać w teatrach, salach koncertowych i kinach. Ogrody zoologiczne będą nadal otwarte, jednak sprzedaż i spożywanie żywności i napojów na ich terenie będą zabronione.

Jak informuje Reuters, według oficjalnych danych w kraju liczącym 11 mln mieszkańców w ciągu ostatniego tygodnia odnotowywano dziennie 1013 nowych zakażeń koronawirusem na 100 tys. mieszkańców. Z powodu Covid-19 w kraju zmarło dotąd 10 588 osób, co jest jednym z najwyższych na świecie wskaźników śmiertelności w przeliczeniu na mieszkańca. Ogólna liczba zakażeń stwierdzonych w kraju od początku pandemii wynosi 270 132.

Nowe obostrzenia wejdą w życie natychmiast i będą obowiązywać przez cztery tygodnie, do 19 listopada.

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

luo/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki