REKLAMA

Belgia: podejrzany o terroryzm Abdeslam został wydany Francji

2016-04-27 11:15
publikacja
2016-04-27 11:15
fot. Philippe de Poulpiquet / FORUM

Podejrzany o działalność terrorystyczną Salah Abdeslam został wydany w środę przez Belgię Francji na podstawie europejskiego nakazu aresztowania - poinformowały prokuratury belgijska i francuska.

Jak podano w Paryżu, strona francuska przejęła Abdeslama o godzinie 9.05 rano. Jeszcze w środę stanie on przed sędzią śledczym, który rozpatrzy wniosek o jego aresztowanie.

Abdeslamowi zarzuca się między innymi współudział w przeprowadzonych 13 listopada ubiegłego roku zamachach terrorystycznych w Paryżu, które spowodowały śmierć 130 ludzi.

Na razie nie jest jasne, czy brał także udział w przygotowaniach do zamachów bombowych, jakie miały miejsce w Brukseli 22 marca. W Belgii podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa policjanta, czego miał się dopuścić w trakcie strzelaniny z siłami bezpieczeństwa.

Abdeslama przetrzymywano ostatnio w więzieniu w Beveren na północy Belgii. Przed jego aresztowaniem w Brukseli 18 marca - na cztery dni przed tamtejszymi zamachami - zajmował jedno z czołowych miejsc na liście osób, poszukiwanych na terenie Europy w związku z działalnością terrorystyczną.

26-letni Abdeslam jest urodzonym w Belgii obywatelem francuskim pochodzenia marokańskiego. (PAP)

dmi/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Seria zamachów terrorystycznych w Paryżu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki