REKLAMA

Beiersdorf rozbuduje zakład w Poznaniu

2020-07-18 09:11
publikacja
2020-07-18 09:11
Beiersdorf rozbuduje zakład w Poznaniu
Beiersdorf rozbuduje zakład w Poznaniu
/ Beiersdorf

Pod koniec 2022 rozbudowany zostanie poznański zakład firmy Beiersdorf Manufacturing Poznań (BMP). Załoga fabryki powiększy się o ok. 300 pracowników; obecnie pracuje tam niespełna 600 osób.

Poznański magistrat poinformował, że firma Beiersdorf AG zainwestuje w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Poznaniu 700 mln zł. Przy ul. Gnieźnieńskiej powstaną nowe hale produkcyjne, budynki techniczne, magazyn wysokiego składowania oraz budynki biurowe.

"Projekt rozbudowy naszej fabryki jest ważną częścią planu modernizacji Grupy Beiersdorf i przygotowania centrów produkcyjnych na przyszłe potrzeby. Będzie to zakład o strategicznym znaczeniu w Grupie, w którym będą powstawały przyszłe innowacje i produkty wysokomarżowe z portfolio Beiersdorf" – powiedział dyrektor generalny BMP Igor Matus.

"Decyzja o rozbudowie naszej fabryki to także wyraz uznania dla fachowości i ogromnego zaangażowania pracowników BMP w rozwój naszej firmy, efekt przyjaznej dla inwestycji polityki miasta i regionu" - dodał.

Jak podano, dzięki rozbudowie powstanie do 300 nowych miejsc pracy dla wykwalifikowanej kadry. Obecnie pracuje tam 560 osób. Możliwości produkcyjne wzrosną o 200 proc. - po osiągnięciu pełnej mocy zakład będzie produkował rocznie około 400 mln sztuk wyrobów z portfolio Beiersdorf.

Obecnie trwają prace przygotowawcze oraz uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń i decyzji środowiskowych. Prace budowlane mają się rozpocząć w pierwszej połowie 2021 r. Zakończenie budowy i osiągnięcie pełnej mocy produkcyjnej przewidziane jest na koniec roku 2022.

Rozbudowany zakład będzie zaopatrywał rynki Beiersdorf w całej Europie, Ameryce Łacińskiej, Azji i Afryce. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/aszw/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
and00
Niemożliwe, nie wiedzą że Trzaskowski przegrał???

Powiązane: Inwestycje w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki