Będzie polski rekord prędkości śmigłowca

Polscy inżynierowie zaprojektują najszybszy śmigłowiec świata. Działające od roku w Łodzi biuro projektowe śmigłowcowej odnogi francusko-niemieckiego koncernu ma wziąć udział w budowie nowego demonstratora technologii.

(FORUM)

W ten sposób firma negocjująca z rządem kontrakt na śmigłowiec transportowy wykazuje swoje zaangażowanie w Polsce - pisze "Nasz Dziennik".

Airbus chce stworzyć śmigłowiec, który pobije kolejny rekord prędkości w swojej klasie. Poprzedni też należy do tej firmy i również powstał przy współpracy z polskimi inżynierami. Tym razem jednak udział Polaków ma być szerszy i obejmować poza obliczeniami teoretycznymi także projektowanie elementów i ich certyfikację.

(PAP) ale/ ulb/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 11 ~zeb2669

........... Polscy inżynierowie zaprojektują i wybudują najszybszy śmigłowiec świata ok. fajnie - tylko dlaczego dla obcej firmy, która będzie właścicielem patentów i rozwiązań ? - czy moją ukochaną Ojczyznę stać tylko na wypłacanie dla 50 tys. Żydów ponad 100 euro miesięcznie renty , czy moja Ojczyzna musi być dymana przez sukienkowych z Watykanu na min. 1,5 mld. rocznie , czy moja Ojczyzna musi ciągle nadstawiać 4 litery ? i przepraszać za wszystko i wszystkich ? - żeby wyposażyć szpital trzeba zrobić narodową owsiakową zrzutkę ? aby chore polskie dzieci mogły przejść rehabilitacje trzeba żebrać w fundacjach ? .......... czy aby wszystko nie jest postawione na głowie ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~marinero

Dlaczego dla obcej firmy? Bo polskie albo są państwowe (czytaj nieudolne, deficytowe, przeżarte nepotyzmem, pozbawione długoterminowych wizji rozwoju) albo za słabe kapitałowo, żeby konkurować ze światową czołówką przemysłu lotniczego.

! Odpowiedz
4 6 ~Kamil

Do komentujących: w kraju, w którym co krok trafić można na ruskiego szpiega, w którym nikt niczego nie patentuje bo pomysły są natychmiast rozkradane. W kraju, w którym aparat skarbowy niszczy legalnie działające firmy - w takim kraju nikt niczego nowoczesnego nie zbuduje.

Co najwyżej montownie dla umiejących trzymać klucz.

Vide Kluska i setki innych.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 11 ~dfdf

skasujcie lepiej ten artykuł...zadnych konkretnych informacji...Polacy zbudują szybki śmigłowiec..dziękuje dobranoc...poziom podstawówka

! Odpowiedz
1 15 ~jurek35

Bzdury śmigłowiec dla wojska potrzebny już,a to zakrawa na zabawę i wciskanie ciemnoty
więzienie dla tych co rozsprzedali polski przemysł lotniczy w taki sposób.

! Odpowiedz
0 15 ~mbbm

Czy udział Polaków będzie ograniczała się do projektowania foteli? Z innych artykułów dotyczacych inwestycji airbusa można wysnuć takie wnioski.

! Odpowiedz
0 14 ~ok123

Jak pieniądze które wypływają z Polski

! Odpowiedz
0 10 ~niktnicniewie

jak szybki ??????????

! Odpowiedz
1 2 ~ojciecT

szybszy od kota alika

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.