REKLAMA

Będą zwolnienia urzędników

2020-08-26 14:34
publikacja
2020-08-26 14:34
Będą zwolnienia urzędników
Będą zwolnienia urzędników
fot. Simona Supino / / FORUM

Rząd przyjął w środę uchwałę zobowiązującą szefa KPRM Michała Dworczyka do uzgodnienia z właściwymi ministrami rozwiązań dotyczących zmniejszenia zatrudnienia w kancelarii premiera oraz w urzędach obsługujących członków Rady Ministrów - wynika z informacji przekazanej przez CIR.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że podczas środowego posiedzenia Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie wypracowania rozwiązań mających na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom gospodarczym wywołanym przez COVID-19, której projekt złożył szef KKRPM Michał Dworczyk.

"Rząd zobowiązał szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów do uzgodnienia z właściwymi członkami Rady Ministrów rozwiązań związanych ze zmniejszeniem zatrudnienia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz urzędach obsługujących członków Rady Ministrów" - podał CIR.

Dotyczyć to będzie także m.in. urzędów obsługujących organy administracji rządowej w województwie, jednostek podległych i nadzorowanych przez premiera, ministra kierującego działem administracji rządowej lub wojewodę, a także np. ZUS, KRUS czy NFZ.

"Działania dotyczące zmniejszenia zatrudnienia wiążą się z negatywnymi skutkami gospodarczymi wywołanymi przez pandemię COVID-19, które wpływają na wzrost deficytu budżetu państwa" - wskazano w rządowym komunikacie. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Praca

Komentarze (41)

dodaj komentarz
carlito1
Żeby to tak było..... Ale pewnie będzie tak, że powstaną specjalnie dla nich miejsca pracy.... Urzędasów można spokojnie zwolnić 50%, plus likwidacja całkowita mi. PUP
tergal
POdobno Misiak ma ich uczyć fryzjerstwa dla psów :)
londonern
Według stanu na 1 stycznia 1997 roku rząd Cimoszewicza liczył 14 ministrów i 63 wiceministrów. Obecnie mamy 112 ministrow i wice w 21 resortach. Do tego dochodza asystenci, sekretarze itd. Moze zaczac od zwolnien tej grupy - zarabiajacej zapewne duzo powyzej sredniej, pobierajacej dodatkowe apanaze i dostajacy regularnie premie Według stanu na 1 stycznia 1997 roku rząd Cimoszewicza liczył 14 ministrów i 63 wiceministrów. Obecnie mamy 112 ministrow i wice w 21 resortach. Do tego dochodza asystenci, sekretarze itd. Moze zaczac od zwolnien tej grupy - zarabiajacej zapewne duzo powyzej sredniej, pobierajacej dodatkowe apanaze i dostajacy regularnie premie za wszystko.
No ale najlepiej zwolnic tych na samym dole, bo przeciez to wszystko ich wina. Jak zwykle - silni wobec slabych i slabi wobec silnych - polskie panstwo w pigulce.
tergal
W czasach gdy u koryta była AWS wprowadzono 4 bardzo nieprzemyślane 'reformy'. Jedną z nich była tzw. administracyjna, która stworzyła 300 powiatów i dziesiątki tysięcy miejsc 'pracy'.

Kto był wówczas w AWS - wot i zagwożdżka :)
wonsz
Mówisz o reformach nazywanych potocznie nazwiskiem prominentnego biurokraty szczebla nie tylko polskiego, ale i europejskiego, znanego POwca, Jerzego Buzka? Tego, o którym niektórzy nieżyczliwi zwolennicy teorii spiskowych rozgłaszają niesprawdzone plotki, że za licencję na drenowanie społeczeństwa przez zagraniczne fundusze Mówisz o reformach nazywanych potocznie nazwiskiem prominentnego biurokraty szczebla nie tylko polskiego, ale i europejskiego, znanego POwca, Jerzego Buzka? Tego, o którym niektórzy nieżyczliwi zwolennicy teorii spiskowych rozgłaszają niesprawdzone plotki, że za licencję na drenowanie społeczeństwa przez zagraniczne fundusze pod pozorem reformy emerytalnej dostał stołek przewodniczącego PE? Faktycznie, były to kiepskie reformy, na szczęście już tylko jedna została do rozmontowania...
tergal odpowiada wonsz
Tak, 'prywatyzacja' PZU oraz TPSA to najlepsze przykłady tego o czym piszesz - tylko TS należy się za te myki.
wonsz odpowiada tergal
O PZU nic nie wiem, oni chyba po prostu wypuścili akcje na giełdę, a spółkę i tak kontroluje SP?
Ale TPSA to przekręt naprawdę godny - w ramach "prywatyzacji" rząd polski sprzedał firmę rządowi francuskiemu (działającemu przez państwową spółkę France Telecom), rząd francuski sprzedał zaś TPSA prawa
O PZU nic nie wiem, oni chyba po prostu wypuścili akcje na giełdę, a spółkę i tak kontroluje SP?
Ale TPSA to przekręt naprawdę godny - w ramach "prywatyzacji" rząd polski sprzedał firmę rządowi francuskiemu (działającemu przez państwową spółkę France Telecom), rząd francuski sprzedał zaś TPSA prawa do stosowania nazwy Orange - i teraz, za samą możliwość działania pod nazwą Orange, pobiera 1,6% przychodów. Zmniejsza się zysk, zmniejsza się należny podatek, zmniejsza się dywidenda dla "ulicy" - kasa idzie bezpośrednio do Paryża.

tergal odpowiada wonsz
Doucz się synku: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ugoda-PZU-z-Eureko-Polska-rozdaje-pieniadze-2023636.html
wonsz
Najpierw płacili ludziom z dodrukowanych pieniędzy za utrzymywanie miejsc pracy dla pracowników siedzących bezużytecznie w domach, żeby utrzymać miejsca pracy i przeciwdziałać w ten sposób kryzysowi. Teraz zwalniają ludzi, żeby przeciwdziałać kryzysowi.
Lubię ludzi konsekwentnych, którzy wiedzą, co i dlaczego robią ;]
adam.1983
Akurat zwalnianie urzędników nie przeczy przeciwdziałaniu skutkom kryzysu, byle nie dostali zasiłków i odpraw bo urzędnik nic nie produkuje poza stertą papierów więc dla gospodarki jest nieproduktywny a wręcz obciążający bo trzeba na jego wypłatę pracować i kupować mu materiały do jego produkcji. A jak się zwolni Akurat zwalnianie urzędników nie przeczy przeciwdziałaniu skutkom kryzysu, byle nie dostali zasiłków i odpraw bo urzędnik nic nie produkuje poza stertą papierów więc dla gospodarki jest nieproduktywny a wręcz obciążający bo trzeba na jego wypłatę pracować i kupować mu materiały do jego produkcji. A jak się zwolni urzędasów to zmniejszy się wydatki państwa z wora kasy jaką płacą pracujący, do tego taki urzędas jak zostanie zwolniony a nie dostanie zasiłku będzie musiał znaleźć inna pracę, bardziej produktywną więc przyczyni się do wzrostu PKB czyli zwiększenia podatków :P

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki