REKLAMA
WEBINAR

Bayer zawiesza działalność w Rosji i Białorusi. Ale nie do końca

2022-03-14 13:35
publikacja
2022-03-14 13:35

W odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę firma Bayer wstrzymała wszelkie wydatki w Rosji i na Białorusi, które nie są związane z dostarczaniem niezbędnych produktów dla zdrowia i rolnictwa - oświadczył w poniedziałek Bayer.

Bayer zawiesza działalność w Rosji i Białorusi. Ale nie do końca
Bayer zawiesza działalność w Rosji i Białorusi. Ale nie do końca
fot. Michael Vi / / Shutterstock

Bayer podjął decyzję o wstrzymaniu wszelkiej działalności gospodarczej w Rosji i na Białorusi. Postanowił zawiesić "wszelkie działania reklamowe i inne działania promocyjne". Ponadto spółka "wstrzyma na czas nieokreślony projekty inwestycji kapitałowych i nie będzie podejmować jakichkolwiek przedsięwzięć biznesowych".

Spółka podkreśliła, że zapewni "stały dostęp do produktów zdrowotnych i rolnych". Ponadto poinformowała, że w sezonie wegetacyjnym 2022 przekazała już rolnikom w Rosji niezbędne środki produkcji rolnej, aby zmniejszyć dodatkową presję na światowy system żywnościowy". Dodała, że będzie uważnie monitorować sytuację polityczną, a decyzje dotyczące dostaw na rok 2023 i kolejne lata podejmie w późniejszym terminie. Zastrzeżono, że decyzje takie będą zależeć od tego, "czy Rosja zaprzestanie niesprowokowanych ataków na Ukrainę i powróci na drogę międzynarodowej dyplomacji i pokoju".

Firma odniosła się do presji dotyczącej wstrzymania dostaw wszystkich jej produktów do Rosji i do Białorusi: "rozumiemy te obawy, gdyż wojna budzi moralne i etyczne wątpliwości każdej firmy". "Odebranie ludności cywilnej dostępu do niezbędnych produktów medycznych i rolnych - takich jak leków przeciwnowotworowych i kardiologicznych, produktów zdrowotnych dla kobiet w ciąży i dzieci oraz nasion do uprawy żywności - spowodowałoby jedynie zwielokrotnienie trwającego żniwa wojny" - napisano w stanowisku spółki.

Przypomniano, że w niedawnym oświadczeniu w sprawie inwazji na Ukrainę ministrowie rolnictwa państw G7 wyraźnie stwierdzili, że jakikolwiek wzrost cen żywności i niestabilność na rynkach międzynarodowych mogą zagrozić bezpieczeństwu żywnościowemu i żywieniu w skali globalnej, a w szczególności dotknąć najbardziej bezbronnych.

"Zaopatrując rolników na całym świecie, chcemy wspierać ochronę łańcuchów dostaw żywności przed dalszymi zakłóceniami i pomóc w zapobieganiu temu, co może stać się bezprecedensowym kryzysem żywnościowym" - zauważono.

Przedsiębiorstwo wyjaśniło, że jego "nasiona i środki produkcji rolnej są gotowe do sezonu sadzenia dla rolników w Ukrainie". Bayer "ma nadzieję, że ukraińscy rolnicy będą w stanie zabezpieczyć zbiory w 2022 r.". "Jesteśmy gotowi udzielić im wsparcia, ponieważ czas na sadzenie kończy się już za kilka tygodni" - dodano.

Bayer zwrócił uwagę w oświadczeniu na pomoc humanitarną, którą przedsięwzięła firma. Poinformowano, że spółka utworzyła Fundusz Pomocy Ofiarom Katastrofy (Disaster Relief Fund), zapewnia pomoc medyczną i finansową dla ukraińskich pacjentów. Ponadto pracownicy Bayera przekazują darowizny na rzecz Czerwonego Krzyża.

Bayer AG jest niemiecką firmą farmaceutyczną, jedną z największych na świecie, zajmującą się naukami przyrodniczymi. Do obszarów działalności firmy Bayer należą: farmaceutyki, produkty ochrony zdrowia, chemia rolnicza, nasiona i produkty biotechnologiczne. Firma wchodzi w skład indeksu giełdowego Euro Stoxx. Została założona w 1863 roku przez Friedricha Bayera i Johanna Friedricha Weskotta. Siedziba spółki znajduje się w Leverkusen w pobliżu Kolonii.

24 lutego Rosja rozpoczęła wspieraną przez Białoruś inwazję na Ukrainę; wcześniej Federacja Rosyjska uznała niepodległość dwóch separatystycznych "republik" znajdujących się na wschodzie Ukrainy. W związku z napaścią na Ukrainę wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze i polityczne. (PAP)

autorka: Ewa Nehring

neh/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (6)

dodaj komentarz
obiektywny_komentator
Jedna z nielicznych firm, których zarząd nie zgłupiał i nie poddał się wojennej histerii pospólstwa. Szacunek.
talmud
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Gazprom-bedzie-kontynuowac-dostawy-gazu-do-Ukrainy-8297583.html
darius19
"talmud" to etatowy troll Putina. Klasyka bolszewicka. Ale widze "ddaamm" aktywny, szmoncesy i przypowiastki. Czyzby nastepny farmer od Putina. Ale z gornej polki.
Bandycka Rosja najezdza slabszego. Bombarduje, morduje, niszczy. Zbrodniarz Putin. A my - przypowiastki i "distraction". Bolszewickie
"talmud" to etatowy troll Putina. Klasyka bolszewicka. Ale widze "ddaamm" aktywny, szmoncesy i przypowiastki. Czyzby nastepny farmer od Putina. Ale z gornej polki.
Bandycka Rosja najezdza slabszego. Bombarduje, morduje, niszczy. Zbrodniarz Putin. A my - przypowiastki i "distraction". Bolszewickie metody propagandowe?
telesfor67
To bardzo wygodne dla Rosjan powiedzieć ,że my jesteśmy dobrzy a Putin jest zły.
To Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą. Trzeba walczyć z Rosją nie z Putinem.
Dlatego czas odciąć Rosję od wszystkiego od leków też. Inaczej na Ukrainie zginą kolejni niewinni ludzie.
talmud
bayer doskonale sobie zdaje sprawę ze jak opadnie trawa na stepie trzeba wrócić do robienia biznesu....LOL

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki