Bardzo duży ruch turystyczny w Tatrach

2020-08-12 14:43
publikacja
2020-08-12 14:43
fot. Marcin Szkodzinski / Forum

Na Tatrzańskich szlakach, pomimo pandemii koronawirusa, panuje bardzo duży ruch turystyczny. Tylko w lipcu Tatry odwiedziło ponad pół miliona turystów – wynika z danych Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN). Największą popularnością cieszy się niezmiennie Morskie Oko.

Z danych zebranych z punktów wejściowych na teren TPN wynika, że tylko w lipcu Tatry odwiedziło 550 591 osób. W analogicznym okresie ubiegłego roku turystów w Tatrach było nieznacznie więcej, bo 577 043.

Rekordową frekwencję TPN odnotował 28 lipca. Tego dnia były 28 384 wejścia do całego parku narodowego. Obok Morskiego Oka turyści chętnie odwiedzali Dolinę Kościeliską, oraz szlaki rozpoczynające się w Kuźnicach – w kierunku Kasprowego Wierchu oraz Giewontu.

W sierpniu ruch na tatrzańskich szlakach jest również bardzo duży. Świadczyć może o tym choćby fakt, że parkingi na Łysej Polanie i Palenicy Białczańskiej, skąd rozpoczyna się szlak do Morskiego Oka, są z dnia na dzień całkowicie zajęte. Rezerwacji tych miejsc parkingowych należy dokonywać przez internet co najmniej na dzień przed planowaną wycieczką.

O bardzo dużym ruchu turystycznym świadczą też kolejki turystów oczekujących na wejście na popularne szczyty. Tak jest na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia np. na Giewont, Rysy czy Orlą Perć.

Władze TPN przypominają o przestrzeganiu zasad sanitarnych związanych z pandemią. Turyści powinni zachowywać dystans 1,5 m od innych. Zaleca się również wycieczki w towarzystwie osób, z którymi przebywamy na co dzień. Należy unikać gromadzenia się na szlakach i w strefach wypoczynkowych. Szlaki i infrastruktura turystyczna nie są dezynfekowane. Należy unikać kontaktu z ławami, ławostołami, barierkami i ogrodzeniami.

TPN rekomenduje zakup biletów wstępu do parku on-line za pośrednictwem strony tpn.pl lub w aplikacjach SkyCash i mPay. (PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (1)

dodaj komentarz
anna_domagalczyk
Czyli mimo tych pokazywanych kolejek i tłumu, turystów było o kilkanaście tysięcy mniej niż w zeszłym roku ?

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki