„Barbarzyński relikt” wróci na Allegro

Po niemal pięciu latach banicji „królewski metal” wraca na platformę aukcyjną Allegro. Złoto inwestycyjne ma ponownie trafić do oferty popularnego serwisu aukcyjnego za sprawą partnerstwa z Mennicą Polską – donosi poniedziałkowa „Rzeczpospolita”.

Od 1 sierpnia 2013 roku na platformie handlowej allegro.pl nie wolno wystawiać ofert sprzedaży złota i srebra. Tego dnia zniknął wtedy jeszcze jeden ze znaczących segmentów wtórnego rynku metali szlachetnych w Polsce.

„1 sierpnia wprowadziliśmy zmiany w Załączniku nr 1 Regulaminu Allegro. Dotyczą one zakazu sprzedaży złota w postaci sztabek, monet i złomu oraz srebra lokacyjnego. W związku z zakazem 1 sierpnia zamknęliśmy kategorię Kolekcje > Numizmatyka > Srebro lokacyjne. W kategorii Kolekcje > Numizmatyka > Monety złote wyłączyliśmy podkategorie Monety polskie, Monety zagraniczne oraz Sztabki i pozostałe” – informowała wówczas poznańska firma.

(Bankier.pl)

Użyj kodu INWESTOR, a otrzymasz ofertę rocznej prenumeraty "Złotowieści" z 50-procentową zniżką - skorzystaj >>

W ten sposób złoto inwestycyjne trafiło na listę towarów zakazanych na Allegro. Znalazło się tam obok pornografii, alkoholu, organów ludzkich, broni i amunicji, a także... kryptowalut i „produktów z nimi związanych”. Ale po pięcioletniej banicji kierownictwo Allegro postanowiło uchylić drzwi dla złotego bulionu.

„Stale poszerzamy ofertę o nowe produkty, dlatego teraz obok monet kolekcjonerskich będzie można znaleźć również monety inwestycyjne. Do współpracy zaprosiliśmy partnera, który gwarantuje klientom bezpieczeństwo i najwyższą jakość, co w przypadku metali szlachetnych jest niezwykle istotne” – powiedział „Rz” Damian Zapłata, członek zarządu Allegro.

Na razie „list żelazny” otrzymały jedynie monety bulionowe oferowane przez Mennicę Polską. Zatem złota inwestycyjnego na Allegro nadal nie będzie można wystawić. Będzie można je za to kupić. Ale tylko od jednego dostawcy. Pytanie tylko, po co korzystać z usług kolejnego pośrednika, zamiast kupić złoto bezpośrednio u dilera?

KK

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 5 sel

Nawet 1% drożej niż u dilerów to przepłacanie..i dlaczego tylko ten diler? ,można przecież wprowadzić ograniczenia dla sprzedaży tylko przez notowane firmy ? a te muszą mieć zezwolenie NBP? czyli znać się na towarze?

! Odpowiedz
1 25 kolumb1234

Obstawiam 12% powyżej spotu czyli lipa

! Odpowiedz
12 8 silvio_gesell

Gdy spada populacja siła nabywcza złota spada wolniej niż realne płace. Ale i tak nie przebije wartości ziemi, która nadal rośnie, tak długo, jak nie ma wojny.

! Odpowiedz
3 31 mkx

Ciekawe, czy 'rzucą' gramowe sztaby, po 3 stówy sztuka ;)

! Odpowiedz
8 31 krolowa3

Pozdielam zdanie open_mind ze zloto i srebro bylo we wszystkich kulturach swiata i pelnilo wazna pozycje w handlu.
Barbarzynkie to sa banki centralne, EBC, gieldy na ktorych jest sama spekulacja i sztuczne zanizanie cen zlota i srebra poprzez papier... i na koncu FED ktorego moze wreszcie Trump ZNEUTRALIZUJE!!! Mysle ze jest w stanie to zrobic w obronie dolara ktorego Fed zeszmacil calkowicie... Mam nadzieje ze powstanie nowy system monetarny w ktorym znaczna czesc bedzie ZNOWU odgrywac ZLOTO I SREBRO jako podstawa tego systemu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 8 open_mind

Tak - system można zmienić w 24 godziny ale mentalność Gimbazy nie tak łatwo, i to jest problem bo będą ofiary i internowania USA jest już przygotowane mają duże bazy puste czekające tylko aby rozpocząć edukację otumanionego społeczeństwa zawłaszcza Kalifornia które uwierzyło że bogactwo bierze się z drukarki i że każdemu należy się stały dochód znaczy czy się stoi czy się leży stały dochód się należy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 8 po_co odpowiada open_mind

Pytanie dlaczego nie ?
Człowiek powoli wchodzi w erę kiedy praca będzie zbędna, trudno to pojąć bo funkcjonujmy w świecie który został tak, a nie inaczej skonstruowany ale jak się nad tym zastanowisz to praca w naprawdę wielu aspektach może zostać zautomatyzowana.

Nie obawiam się również o brak siły roboczej czy brak ludzi wykształconych. Dla tych pierwszych praca stanowi pewnego rodzaju wyzwanie i znam całkiem sporo osób które przychodzą do pracy z przyjemności (np. będąc już od wielu lat na dobrej emeryturze). Jeżeli chodzi o ludzi wykształconych to oni pracują umysłowo bo to lubią.

Nie powiesz mi, że w XXI wieku trudno wyżywić ludzkość ? Pozostają problemy przeludnienia - owszem, ale to może załatwić zdrowa polityka demograficzna i już.

Przeanalizuj proszę sytuacje w krajach najbiedniejszych i tych bogatszych. Ten sam kawałek chleba potrafi kosztować 30 razy więcej, mimo że jest wykonany z takich samych surowców. Dom ? Wybudowanie domu w kraju rozwiniętym to biurokracja, podatki, problemy, a w kraju ubogim to tylko siła rąk. Naprawdę wiele problemów wygenerowaliśmy sobie na siłę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 7 sel

Sprawa jest bardziej skomplikowana , a pieniądz bez wartości w ogromnej ilości... https://wrealu24.pl/nbp-nie-jest-w-rekach-polakow-rothschildowie-maja-nad-nami-wladze/

! Odpowiedz
3 0 mjwhite

@krolowa3

czyli marzą ci się wojny, podboje i niewolnictwo? ... współczuję.

! Odpowiedz
21 14 talmud

czy z tych inwestujacych w zloto na bankierze "inwestorow" ktorykolwiek posiada chociaz 1 kilobar of gold ?
ale beka :)":)
czy raczej pare 1 gramowych "sztab" (sic). :):):)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
ZŁOTO -1,80% 1 613,75
2020-03-31 12:20:00
USD/PLN 0,80% 4,1393
2020-03-31 12:21:00
EUR/PLN 0,11% 4,5420
2020-03-31 12:21:00
EUR/USD -0,60% 1,0973
2020-03-31 12:21:00
CHF/PLN 0,18% 4,2891
2020-03-31 12:21:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil