REKLAMA

Bankier.pl zmienia się dla Was. Rusza nowa strona artykułowa

Malwina Wrotniak2020-06-12 14:00, akt.2020-06-14 18:42redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2020-06-12 14:00
aktualizacja
2020-06-14 18:42

Takich zmian nie było u nas od kilku lat. W tym roku redakcja Bankier.pl świętuje swoje 20-lecie. Z tej okazji serwis czeka nowa odsłona. Zaczynamy od odświeżenia strony artykułowej.

Sześć lat to szmat czasu w internetowej czasoprzestrzeni. W tym czasie zmieniały się Państwa przyzwyczajenia w zakresie konsumpcji informacji w sieci (m.in. patrz wzrost udziału mobile), zmieniała się też nasza oferta (nowe formaty redakcyjne, kolejne newslettery itd.). Dlatego najwyższy czas na zmiany. Nowy layout i techniczne usprawnienia mają poprawić wygodę korzystania z serwisu przez jego użytkowników, a redakcji dać szansę na efektywniejsze prezentowanie treści.

Co się zmienia

Od czerwca br. artykuły Bankier.pl pojawią się w nowym wydaniu. Dzięki jednej z najważniejszych zmian - bez względu na rodzaj odbiornika (smartfon, tablet, laptop itd.), zgodnie z koncepcją RWD (responsive web design) - zobaczą Państwo dokładnie ten sam zestaw informacji i narzędzi powiązanych z treścią artykułu. Nie będzie już innej wersji na telefon i innej na desktop.

Nowa strona artykułowa pozwoli redakcji lepiej prezentować treści / Bankier.pl

Druga ważna modyfikacja dotyczy nawigacji - chcemy maksymalnie skupiać uwagę czytelników na treści, dlatego menu w artykułach zyska nową formę - do dowolnej sekcji artykułu zawsze będzie można przejść poprzez wybranie odpowiedniej opcji w lewym górnym rogu strony. Sama struktura serwisu pozostaje bez zmian, więc Giełda, Waluty czy Forum będą nadal dostępne. Dla wygody każdy tytuł poprzedzony będzie klikalną nazwą sekcji w serwisie, do której jest przypisany. Pozwoli to jeszcze szybciej dostać się do innych materiałów z tego samego obszaru tematycznego.

Nawigacja po serwisie będzie dostępna w lewym górnym rogu strony artykułowej / Bankier.pl

Trzecia istotna modyfikacja - rozwijamy ofertę newsletterową Bankier.pl, dlatego chcemy odważniej zachęcać do skorzystania z niej. Proces zapisu na wysyłki przygotowywane przez redakcję jest krótszy i możliwy do przeprowadzenia jeszcze z poziomu czytanego artykułu. Żeby dołączyć do grona subskrybentów głównego, porannego newslettera Bankier.pl, nie trzeba już dokonywać rejestracji i zakładać konta użytkownika.

Czego nie zmieniamy i dlaczego

Wielu z Państwa jest z nami od lat, niektórzy od samego początku, za co niskie ukłony. Chociaż kolejne zmiany wprowadzane w serwisie zawsze wywołują pewne kontrowersje, wiemy, że wielu z naszych czytelników ceni konsekwencję w obranym kierunku rozwoju. Tym razem również nie będzie rewolucji. Chcemy hołdować sprawdzonym schematom i nie komplikować sprawdzonych procesów.

Redakcja Bankier.pl przygotowuje autorskie newslettery. Będziemy zachęcali do dołączenia do grona subskrybentów / Bankier.pl

Zmian będzie więcej. Nowa strona artykułowa to pierwszy etap na drodze do całkowitej przebudowy serwisu. Kolejny duży krok już w najbliższych miesiącach. 20-lecie serwisu chcemy świętować z Państwem już w nieco innych okolicznościach. W kolejnych miesiącach chcemy też dać się lepiej poznać. Pod artykułami teraz częściej niż kiedyś napotkają Państwo na biogramy autorów. To prawdziwi specjaliści w swoich dziedzinach - warto korzystać z ich doświadczenia i śledzić najnowsze publikacje.

To jedno, mimo zmian, pozostaje stałe - każdego dnia tłumaczymy świat finansów. Dla Państwa.

Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (26)

dodaj komentarz
mhm
Stara wersja miała za mały stopień (wielkość) pisma, ale po prostu w przeglądarce dla tego serwisu miałem włączone powiększenie, więc problemu nie było. Teraz powiększać już nie muszę, ale wtedy font komentarzy jest za mały... Krótko mówiąc: wielkości są zbyt zróżnicowane, tak różnicować powinno się najwyżej Stara wersja miała za mały stopień (wielkość) pisma, ale po prostu w przeglądarce dla tego serwisu miałem włączone powiększenie, więc problemu nie było. Teraz powiększać już nie muszę, ale wtedy font komentarzy jest za mały... Krótko mówiąc: wielkości są zbyt zróżnicowane, tak różnicować powinno się najwyżej nagłówki.
mhm
A jednak muszę powiększać, żeby strona główna na dużym ekranie nie była za mała. Czyli po prostu tekst artykułów jest za duży, 1.7rem to szaleństwo!
obsservator
Nie ma co marudzić, od tego są dodatki takie jak Stylus, czy uMatrix, żeby co trzeba sobie dostosować, a co trzeba zablokować. Mi się nowa strona podoba, bo ma logiczniejszą strukturę CSS, przez co łatwiej sobie zrobić swój wygląd. Mam wszystko mniejszą czcionką, szeryfową, do tego w akapitach dałem wyjustowanie i Nie ma co marudzić, od tego są dodatki takie jak Stylus, czy uMatrix, żeby co trzeba sobie dostosować, a co trzeba zablokować. Mi się nowa strona podoba, bo ma logiczniejszą strukturę CSS, przez co łatwiej sobie zrobić swój wygląd. Mam wszystko mniejszą czcionką, szeryfową, do tego w akapitach dałem wyjustowanie i przenoszenie wyrazów. Jestem zadowolony.
przemek_opinia
Gratulujemy 20 lecia :) i życzymy dalszych sukcesów i dostarczania rzetelnych, obiektywnych informacji :)

Strona ma parę rzeczy do poprawienia, ale dziękuję, że Redakcja i Wydawca starają się nam ułatwić korzystanie z serwisu. Wiem, że po drobnych poprawkach wszystko będzie jeszcze lepsze choć przyzwyczaiłem
Gratulujemy 20 lecia :) i życzymy dalszych sukcesów i dostarczania rzetelnych, obiektywnych informacji :)

Strona ma parę rzeczy do poprawienia, ale dziękuję, że Redakcja i Wydawca starają się nam ułatwić korzystanie z serwisu. Wiem, że po drobnych poprawkach wszystko będzie jeszcze lepsze choć przyzwyczaiłem się do starego interfejsu. Portal jest prowadzony i zarządzany dobrze, więc odnosząc się do tego i przekładając na nowe działanie strony wnioskuję, że pełna funkcjonalność WWW to tylko kwestia czasu. Powodzenia!
and-owc
Strona niedopracowana (kto ją tworzył ? - przyznać się bez bicia). Nie wszystkim chłopom mogę dogodzić (powiedziała baba). Co pozycja to propozycja (reklama). Środkowy palec dłoni do przewijania kółeczka myszki mam wyrobiony (na "palcówce" dziewczyny). Lubię nowe "pozycje" baby (to propozycje,zachęta) Strona niedopracowana (kto ją tworzył ? - przyznać się bez bicia). Nie wszystkim chłopom mogę dogodzić (powiedziała baba). Co pozycja to propozycja (reklama). Środkowy palec dłoni do przewijania kółeczka myszki mam wyrobiony (na "palcówce" dziewczyny). Lubię nowe "pozycje" baby (to propozycje,zachęta) - nuda złym doradcą. Uczyć się młodzi, do odważnych świat należy.
samsza
Klikam na łapkę oceny komentarza i nic, co trzeba mieć włączone / wyłączone (?) aby działało ?
samsza
O, jest postęp mogę dać sobie 1 zieloną łapę, choć nie czerwoną i żadnej innym...
wrazicki
Nowy interfejs jest świetny. Czcionka dobrze że jest duża.
Ludzie nigdy nie chcą się przyzwyczaić do nowych rzeczy, bo to wymaga wysiłku.
Na każdym portalu na którym byłem zawsze przy zmianach było narzekanie...
verthq
Poniżej porównanie między orginalną prezentacją treści, a lekko zmodyfikowanym stylem. Na szczęście nie wymagało to dużo pracy i mogę teraz czytać artykuły bez zbędnego szumu
https://ibb.co/fH3h5M8
ibb.co/fH3h5M8
verthq
Tragiczny design. Czcionka zdecydowanie za duża. Artykuł nawet nie jest wycentrowany na ekranie (z prawej strony jest więcej przestrzeni). Nie wiem kto przyklepał te zmiany ale chyba zrobił to dla jaj

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki