REKLAMA

Bankier.pl najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów

2016-11-30 15:07
publikacja
2016-11-30 15:07

Portal Bankier.pl i dziennik "Puls Biznesu", należące do Bonnier Business Polska, po raz kolejny zostały uznane za najważniejsze źródła informacji w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów, organizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych w kategoriach internet i prasa. Najlepszą telewizją został TVN Biznes i Świat.

Bankier.pl najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów
Bankier.pl najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów
fot. Marcin Hołubowicz / / Bankier.pl

Bankier.pl i "Puls Biznesu" od lat są najbardziej liczącymi się mediami biznesowymi wśród inwestorów. Codziennie dostarczają rzetelnych informacji, merytorycznych analiz, komentarzy i narzędzi dla osób zainteresowanych tematyką giełdową.

W zestawieniu przygotowanym przez SII, aż 60,2% badanych uznało Bankier.pl za najważniejsze źródło informacji w Internecie. Portal znacznie wyprzedził w rankingu serwisy o tematyce finansowej tj. Money.pl (41.3%), stooq.pl (38,2%), parkiet.com (33,8%) jak i działy biznesowe portali horyzontalnych - onet.pl (13,6%), Interia.pl (9,5%).

fot. / / Ogólnopolskie Badanie Inwestorów

Lidera wśród prasy - "Puls Biznesu" - wskazało 38,1% ankietowanych. Na drugim miejscu uplasował się "Parkiet" (35,3%), a na trzeciej pozycji "Rzeczpospolita" (14,9%).

fot. / / Ogólnopolskie Badanie Inwestorów

- Od lat pozycja nr 1 w rankingu OBI mediów z portfolio Bonnier Business Polska jest dla nas potwierdzeniem, że tematy, analizy i narzędzia które udostępniamy naszym czytelnikom w pełni odpowiadają im potrzebom i oczekiwaniom - mówi Przemek Barankiewicz, redaktor naczelny Bankier.pl. - Bankier.pl liderem zestawienia jest od 2008 roku i jego przewaga nad innymi mediami z roku na rok się powiększa. W tym roku wyniosła rekordowe 60,2%, tym samym był wskazywanym źródłem informacji dla inwestorów zarówno w nowych, jak i tradycyjnych mediach - dodaje.

W serwisie Bankier.pl użytkownicy znajdą interaktywne wykresy, pozwalające wygodnie obserwować szeroki wachlarz notowań akcji z GPW i giełd zagranicznych, indeksów polskich i światowych, walut, surowców oraz funduszy inwestycyjnych. Niezmiennie dużą popularnością cieszą się także profile spółek, w których inwestorzy znajdą komplet informacji, dotyczących interesujących ich podmiotów.

Bankier.pl to także największe forum inwestorów w polskim Internecie. W tegorocznym badaniu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych 43,1% badanych wskazało, że aktywnie korzysta z forum Bankier.pl

fot. / / Ogólnopolskie Badanie Inwestorów

W "Pulsie Biznesu" sekcja Puls Inwestora i jej internetowy odpowiednik pulsinwestora.pb.pl, to nie tylko newsy ze spółek giełdowych, analizy, prognozy i komentarze, ale również wskazówki dotyczące ochrony oszczędności i ich pomnażania - forex, fundusze i inwestycje alternatywne. Puls Biznesu jest pomysłodawcą Akcji Inwestor, jedynej tego rodzaju platformy kontaktu akcjonariuszy ze spółkami.

Autor badania - Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych - jest największą w kraju organizacją zrzeszającą inwestorów. Ogólnopolskie Badanie Inwestorów jest najbardziej rozpoznawalną tego typu analizą w Polsce. W tym roku zostało przeprowadzone po raz czternasty. Badanie poświęcone było przede wszystkim kwestiom inwestowania, ale również dotyczyło źródeł informacji, z których inwestorzy czerpią wiedzę na temat rynku kapitałowego.

Źródło:
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (16)

dodaj komentarz
~Bez_jaj
Nie no bez jaj... gdyby nie komentarze gawiedzi nikt by tu nie zaglądał.
~PSSS
Marzę o tym by zostać MODERATOREM W BANKIER.PL
~typowynieżyt
....no ,goja trza karmić !.....nie musi być koszerne , w p-oLSCE łyka wszystko !!!
~aqa
Ludzie robić czas zacząć dżemy na zimę kwasic kapustę kupować ziemniaki bo idzie dobre a do roboty będzie nas woził autobus pracowniczy i będzie fajnie. Tylko w dobrej firmie będzie autobus w byle jakiej Głowno rower i piechota bo ropa po 10 i dolar też.
~Osa
Bankier.pl najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów resortowych :)
~Medioznawca
O zacofaniu SII świadczy fakt, że nie zauważyli istnienia blogów, nie wspominając o Twitterze. Pobudka!
~niepelnosprawny_org
dla mnie design strony, łatwa mozliwość komentowania, menu, - jest nieprzeładowana, szybka, łatwo coś znaleźć, dobrze poukładana i stąd sukces, inni by poprawili strony i mogliby dalej zajść, bo przepraszam bardzo jakość wielu artykulów jest niskiej jakości, co konkurencja przebija czesto na "głowę", pewnie też pozycjonowanie,dla mnie design strony, łatwa mozliwość komentowania, menu, - jest nieprzeładowana, szybka, łatwo coś znaleźć, dobrze poukładana i stąd sukces, inni by poprawili strony i mogliby dalej zajść, bo przepraszam bardzo jakość wielu artykulów jest niskiej jakości, co konkurencja przebija czesto na "głowę", pewnie też pozycjonowanie, no ale ogólnie strona, bo "cukierkowe" wywiady i reportarze, no prosze panstwa pozal sie Boze...
~plebs
Chyba za napedzanie kredytow hipotecznych... aj waj agora
~bumbum
Ja używam skanerów fundamentalnych, zaglądam na kilka blogów. Na bankierze dobry tekst bywa, ale trafia się najczęściej raz na kilka dni i nie wpływa na moje decyzje. Większość to niestety sieczka polityczna jak z Onetu. Fora bankiera pod spółkami mają niski poziom. To są trolnie.
~metrino
Gdybyście nie usuwali wypowiedzi członków dziś bym wam gratulował a tak ciężko widzę wolność słowa, ma się wrażenie że racja jest jedna ta moderatora

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki