REKLAMA

Bankier.pl znowu na podium. Serwis wybrany głównym źródłem informacji dla inwestorów giełdowych

2022-12-01 12:50
publikacja
2022-12-01 12:50

Bankier.pl został ponownie uznany za najpopularniejszy i najbardziej wartościowy serwis internetowy dla polskich inwestorów w corocznym badaniu przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Dziękujemy Wam za zaufanie!

Bankier.pl znowu na podium. Serwis wybrany głównym źródłem informacji dla inwestorów giełdowych
Bankier.pl znowu na podium. Serwis wybrany głównym źródłem informacji dla inwestorów giełdowych
/ SII

Ogólnopolskie Badania Inwestorów (OBI) przygotowywane przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) ma na celu aktualizowanie profilu polskiego inwestora. Ankieta jest przeprowadzana co roku, a w tegorocznej edycji udział wzięło 4137 osób.

Ponad 96 proc. inwestorów zadeklarowało, że korzysta z serwisów internetowych jako źródła informacji. Liderem w tej kategorii ponownie został Bankier.pl, który pierwsze miejsce zajmuje nieprzerwanie od 2008 r. Na nasz portal wskazało 60 proc. ankietowanych. Drugie miejsce w zestawieniu zajął Stooq.pl (46,7 proc.).

SII

„Co więcej, Bankier.pl i Stooq.pl utrzymały także pozycję wyraźnych liderów w osobnej klasyfikacji najbardziej wartościowych serwisów” – informuje SII.

Reklama

Ponad połowa (55 proc.) inwestorów ankietowanych w badaniu OBI deklaruje, że korzysta również z forów internetowych. Także w tej kategorii Bankier.pl uplasował się na czele rankingu, zdobywając najwięcej, 35 proc., wskazań.

– Jesteśmy dumni, że inwestorzy indywidualni już po raz piętnasty z rzędu uznali nasz serwis za główne źródło informacji. W tych "ciekawych czasach" wyróżnienie cieszy szczególnie. Liczymy, że kolejny rok będzie już spokojniejszy, ale pozostaną Państwo z nami – mówi Maciej Kalwasiński, redaktor prowadzący dział Rynki.

– Mocna pozycja Bankier.pl w badaniu OBI to w mojej interpretacji wyraz ogromnego zaufania czytelników do zespołu redakcyjnego, który dostarcza codziennie ważnych, interesujących i inspirujących treści osobom aktywnie zarządzającym swoimi funduszami. Mamy ambicję powiększać to grono, stąd w najbliższych planach rozwój przedsięwzięć, które sprawią, że inwestowanie z nami u boku będzie prostsze – mówi Malwina Wrotniak, redaktor naczelna Bankier.pl.

Pierwsze miejsce wśród gazet zajęła siostrzana redakcja Bankier.pl, czyli "Puls Biznesu". Bankier.pl oraz "Puls Biznesu" należą do grupy Bonnier Business Polska.

Autor badania - Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych - jest największą organizacją zrzeszającą inwestorów giełdowych w Polsce. Ogólnopolskie Badanie Inwestorów w tym roku zostało przeprowadzone po raz dwudziesty. Badanie poświęcone było przede wszystkim kwestiom inwestowania, ale dotyczyło również źródeł informacji, z których inwestorzy czerpią wiedzę na temat rynku kapitałowego.

Podsumowanie najważniejszych wniosków z badania OBI 2022 znajdziesz w artykule Krzysztofa Kolanego pt. „Kim jest polski inwestor? [Wyniki OBI 2022]”.

Źródło:
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (13)

dodaj komentarz
mirek6504
To już niedługo się skończy bo na początek CNN zwalnia 400 osób a mówi się ze pracę straci więcej około 930 zawsze tak podają ale poczekajmy do tego momentu aż bankier zwolni mediatorów a ja ich na 100% nie przyjmę do pracy !! a oprócz tego czystki w wojsku a to zapewne nie podnosi ducha armi już zaczęli się zrzec między sobą
iluminata_4
Nowi moderatorzy to ukraińcy będą.
Oni nienawidzą Polaków i za darmo ocenzurują.
kyjo
Gratuluje. Wygrał portal ekonomiczny w którym redaktor(zy) mylą miliony z miliardami.
iluminata_4
Ciii :*
I giełda krypto, a krypto giełda to też to samo :)
bha
Cóż... Patrząc na rynek, gospodarkę finanse etc. wygodnie dla wielu, krótkowzrocznym jednokierunkowym jedynie Niby słusznym wzrokiem. Niestety
iluminata_4
Gratulacje!

Rzeczywiście słuszna wygrana.
Tylko proszę mniej cenzury!
I nie róbcie z siebie brukowca promując takich 40-kilkuletnich nastolatkowych ynwestora jak Rafałke Zaorski.
Szkoda sobie poziomu obniżać.

Pozdrawiam :)
wolnoduch
prawda, ale pamiętajcie, że jest tak tylko dlatego, że unikaliście clickbaitu i artykuły są rzetelne i ciekawe. Ale z niepokojem widzę, że czasem w tytułach artykułów jest coś w stylu "zobacz, co stało się tu i tu", "za taką cenę ktoś kupił coś, czytaj więcej". Mam nadzieję, że to tylko incydenty. A materiały prawda, ale pamiętajcie, że jest tak tylko dlatego, że unikaliście clickbaitu i artykuły są rzetelne i ciekawe. Ale z niepokojem widzę, że czasem w tytułach artykułów jest coś w stylu "zobacz, co stało się tu i tu", "za taką cenę ktoś kupił coś, czytaj więcej". Mam nadzieję, że to tylko incydenty. A materiały partnerów mi się podobają, fajnie, że takie coś jest wrzucane
wolnoduch
dodatkowo: jakbyście jeszcze wrzucili wyniki meczu polski z mundialu to nie musiałbym czytać żadnych innych portali z wiadomościami ;)
jarekzbyszek
A moderator to najbardziej zapracowana osoba w portalu.
bha
Szczególnie moderator-cenzor. Niestety

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki