REKLAMA

Banki i fintechy stają do walki o złoto

Malwina Wrotniak2017-12-20 11:58redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2017-12-20 11:58

Rusza dziewiąta edycja doskonale znanego i branży, i klientom banków plebiscytu - Złoty Bankier. W tym roku, obok rywalizacji w tradycyjnych kategoriach, pojawi się nowość - oceniać będziemy także podmioty działające na dynamicznie rozwijającym się rynku fintechów.

Złoty Bankier to potężna machina analityczna, która po raz kolejny weźmie w swoje tryby banki, a po raz pierwszy – również pozabankowe firmy oferujące usługi finansowe. Od stycznia do kwietnia redakcje Bankier.pl, PRNews.pl i „Pulsu Biznesu”, przy wsparciu Partnerów badania oraz czytelników, będą prześwietlać jakość produktów i standardy obsługi w instytucjach konkurujących o miano najlepszych w branży.

Redaktorzy wezmą na tapet produkty i innowacje

Tradycją stało się już, że Złoty Bankier to przede wszystkim gruntowna analiza oferty banków. W tej edycji, podobnie jak poprzednio, redaktorzy Bankier.pl, PRNews.pl i „Pulsu Biznesu” porównają warunki dziesiątek produktów w kategoriach: Konto osobiste, Kredyt hipoteczny, Kredyt gotówkowy oraz Karta kredytowa. Badanie, na które złożą się m.in. trzy tury zapytań ankietowych do banków, potrwa kwartał i pozwoli wyłonić oferentów najlepszych produktów. Obok parametrów cenowych, liczyć będzie się również jakość produktów dla różnych profili klientów.

fot. Grzegorz Kawecki / / Bankier.pl

Podobnie jak w poprzednich latach, redaktorzy  dodatkowo wybiorą najbardziej innowacyjne rozwiązanie w zakresie produktów lub usług finansowych, przyznając jego pomysłodawcy nagrodę w kategorii Innowacja.

Zapukamy do placówek, przetestujemy infolinie banków, sprawdzimy wygodę korzystania z bankowości internetowej i mobilnej

Obok badania produktów, jednym z filarów Złotego Bankiera stał się monitoring jakości obsługi. W tym roku do drzwi banków ponownie zapukają tajemniczy klienci. Pod okiem Kantar TNS i Obserwatorium.biz  odwiedzą 1,1 tys. placówek 18 banków i nawiążą ponad 1,4 tys. kontaktów zdalnych. Żeby kompleksowo ocenić jakość usług, najpierw przepytają bankowców z zakresu usług, później założą konto osobiste i rozpoczną korzystanie z bankowości internetowej i mobilnej, gdzie zrealizują podstawowe transakcje bankowe.

Razem z Wami ocenimy reklamy, CSR i aktywność w social media

Najnowsza edycja Złotego Bankiera nie mogłaby się odbyć bez udziału klientów ocenianych instytucji. Po raz kolejny oddamy w Państwa ręce trzy kategorie konkursowe. W internetowym głosowaniu czytelnicy Bankier.pl wskażą wyróżniające się spoty reklamowe, inicjatywy CSR oraz aktywność banków w mediach społecznościowych.

Tym razem jednak wyniki internetowego głosowania będą stanowiły tylko część finalnej oceny konkurentów w tych kategoriach. Na końcowe noty wpłyną również wskazania komisji eksperckich.

Złoty Fintech (wskażemy) po raz pierwszy!

W tegorocznej edycji plebiscytu po raz pierwszy wskażemy Złoty Fintech – najlepszą pozabankową firmę finansową. Nagrody za najlepszą jakość obsługi przyznamy w dwóch kategoriach:

 • Operator płatności internetowych

 • Internetowe kantory i platformy walutowe.

W 2018 roku o miano lidera będą ubiegały się fintechy działające w segmencie B2C. Zwycięzców wskażemy z pomocą Kantar TNS oraz Obserwatorium.biz.

W kategorii Operator płatności internetowych oceniane będą rozwiązania: Blue Media, CashBill, Dotpay, eCard, eService, First Data Polcard, PayLane, PayU, Przelewy24 i Tpay.com. W przygotowaniu rankingów pomogą doświadczenia zebrane przez respondentów, którzy pod okiem ekspertów skorzystają z usług fintechów. Ocenią oni jakość obsługi na trzech etapach – przy poszukiwaniu informacji, podczas realizacji transakcji oraz na etapie obsługi posprzedażowej, szukając pomocy przy rozwiązywaniu hipotetycznego problemu.

W kategorii Internetowe kantory i platformy walutowe oceniane będą: cinkciarz.pl, dobrykantor.pl, inkantor.pl, internetowykantor.pl, Rkantor.com, KantorEkspert.pl, Kantor Walutowy Alior Banku, LiderWalut.pl, Trejdoo, Walutomat. Również w tym przypadku ranking powstanie w oparciu o doświadczenia płynące z korzystania z usług fintechów. Prowadzący badanie porównają jakość obsługi na etapie zakładania rachunku i wykonywania transakcji. Dodatkowo ocenie zostanie poddana także ergonomia, funkcjonalność, a także wizerunek stron internetowych.

Nagrodzimy za dobre praktyki z bezpieczeństwa

Wraz z partnerem wspierającym kategorii, firmą Securing, nagrodzimy również dobre praktyki banków i fintechów w zakresie bezpieczeństwa. W tym celu specjaliści dokonają swoistego audytu systemów bankowości internetowej i mobilnej oraz systemów wybranych operatorów płatności, internetowych kantorów i platform walutowych. Analizowana będzie dostępność systemowa, narzędzia uwierzytelniania i autoryzacji, poufność połączeń czy zakres edukacji klientów. Celem badania jest sprawdzenie zgodności serwisów z dobrymi praktykami w zakresie bezpieczeństwa od strony funkcjonalności dla użytkownika.

Kategorie w plebiscycie Złoty Bankier w 2018 roku

Złoty Bankier 2018 w kategoriach:

 • Konto osobiste
 • Kredyt gotówkowy
 • Kredyt hipoteczny
 • Karta kredytowa
 • Innowacja
 • Spot reklamowy
 • Bank wrażliwy społecznie
 • Social media

Złoty Bank 2018 w kategorii Najlepsza wielokanałowa jakość obsługi

Bezpieczny Bank i Fintech – Najlepsze praktyki

Złoty Fintech 2018 – Najlepsza jakość obsługi

 • w kategorii Operator płatności internetowych
 • w kategorii Internetowe kantory i platformy walutowe

Zwycięzców najnowszej edycji plebiscytu Złoty Bankier poznamy podczas uroczystej gali w kwietniu 2018 r.

 Informacji na temat przebiegu badania udziela Karolina Dziwulska, Head of PR&Brands, [email protected], tel. +48 601951656.

Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (8)

dodaj komentarz
sel
Kiedyś miesiąc pracowało się za 1 uncję srebra i to za każdym razem wracało...
open_mind
Czy teraz może takie coś wystąpić ale o zasięgu globalnym? Pierwsza reforma walutowa w Polsce po 2giej wojnie:. Sposób jej przygotowania i wprowadzenia przypomina scenariusz filmu szpiegowsko-gangsterskiego. Nowe złotówki przygotowywano przez dwa lata w największej tajemnicy, do której dostęp mieli tylko najwyżsi funkcjonariusze Czy teraz może takie coś wystąpić ale o zasięgu globalnym? Pierwsza reforma walutowa w Polsce po 2giej wojnie:. Sposób jej przygotowania i wprowadzenia przypomina scenariusz filmu szpiegowsko-gangsterskiego. Nowe złotówki przygotowywano przez dwa lata w największej tajemnicy, do której dostęp mieli tylko najwyżsi funkcjonariusze reżimu. Dopiero dwa dni przed wprowadzeniem nowej waluty wojewódzkie Urzędy Bezpieczeństwa Wewnętrznego otrzymały informację o transportach specjalnych (ale nie o ich zawartości). Szkolenia szefów banków odbyły się na kilka dni przed reformą, a do tego czasu każdy dostał indywidualnego „opiekuna” z bezpieki. Sejm został nafaszerowany podsłuchami, a ustawy poddana pod głosowanie stanowiły dla posłów kompletne zaskoczenie.

W efekcie reformy walutowej wszystkie ceny, płace i oszczędności w bankach przeliczano w stosunku 100 złotych starych na 3 nowe. Jednak przechowywaną gotówkę można było wymienić jedynie w stosunku 100:1. Oznaczało to, że państwo rabowało oszczędności obywateli. Choć oficjalnie miał to być sposób na spekulantów, w praktyce najbardziej po kieszeni dostali chłopi, którzy zdążyli już sprzedać płody rolne za gotówkę, ale nie zdążyli jeszcze jej wydać.

Dzisiaj taki scenariusz nie można by nazwać rabowaniem przez rządy ponieważ nie można kogoś obrabować z waluty za którą stoi dług prawda ?
open_mind
Tak było jak otwarto pierwsze sklepy "bezcłowe": Sklepy Pewexu zostały obstawione przez cinkciarzy, czyli czarnorynkowych handlarzy walutą. Oferowali oni kurs 2-3 razy lepszy niż oficjalny, a ich nazwa pochodziła od zawołania, którym wabili zagranicznych turystów „change money, good price”, co wymawiali podobnie do „cinć Tak było jak otwarto pierwsze sklepy "bezcłowe": Sklepy Pewexu zostały obstawione przez cinkciarzy, czyli czarnorynkowych handlarzy walutą. Oferowali oni kurs 2-3 razy lepszy niż oficjalny, a ich nazwa pochodziła od zawołania, którym wabili zagranicznych turystów „change money, good price”, co wymawiali podobnie do „cinć mani”. Oficjalnie działali nielegalnie, ale wobec znacznego ich spenetrowania przez SB, milicja zostawiała ich w spokoju. W zamian cinkciarze donosili bezpiece o zachowaniu gości z zagranicy.
open_mind odpowiada open_mind
Tak było Za 20 dolarów miesięcznie żyliśmy w PRL`u

(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
open_mind
Całe szczęście że banksterzy trzymają pod kontrolą ceny metali szlachetnych. Bo prosty lud z kasą płacić by był za niego zgodny krocie, a tak dla naszego dobra ceny mamy niskie. Prosimy banksterzy o to samo działanie na pozostałych aktywach szczególnie na giełdach, nieruchomościach i bitcoin`ie .. Przypominam że we wczesnych latach Całe szczęście że banksterzy trzymają pod kontrolą ceny metali szlachetnych. Bo prosty lud z kasą płacić by był za niego zgodny krocie, a tak dla naszego dobra ceny mamy niskie. Prosimy banksterzy o to samo działanie na pozostałych aktywach szczególnie na giełdach, nieruchomościach i bitcoin`ie .. Przypominam że we wczesnych latach komuny władza tak dbała o Polaków że: Oficjalnie obrót złotem i walutami był zakazany, a za naruszenie zakazu groziła nawet kara ŚMIERCI..! Tak było!
oko1
A po co o złoto przecież to jest niby nic nie warte lepiej by brzmiało o bitcoin przecież to teraz takie modne lepsze jak złoto więc ???

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki