REKLAMA

Bank Pocztowy zwalnia grupowo

2021-04-15 10:34
publikacja
2021-04-15 10:34

Od maja Bank Pocztowy będzie przeprowadzał zwolnienia grupowe. W najbliższym czasie natomiast będą odbywać się konsultacje z działającymi przy instytucji organizacjami związkowymi. 

"W okresie od maja 2021 roku do 30 września 2021 roku Bank Pocztowy planuje przeprowadzenie zwolnienia grupowego. Proces obejmie zarówno pracowników centrali Banku jak i sieci dystrybucji. Stosunki pracy zostaną rozwiązane z nie więcej niż 235 osobami. Dzisiaj, zgodnie z ustawą z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, stosowne zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnienia trafi do organizacji związkowych w celu konsultacji społecznych. Rozmowy na temat zwolnień, zgodnie z przepisami prawa, będą prowadzone przez wymagany przepisami okres 20 dni i zakończą się w maju br.", podaje Bank Pocztowy w komunikacie dla mediów. 

Przyczyną zwolnień jest pogorszenie wyników finansowych oraz prognoza dalszych potencjalnych strat. Z uwagi z niepewnością makroekonomiczną, zmniejszoną sprzedażą, niskimi stopami procentowymi gorsze wyniki finansowe mogą się utrzymać. Zdaniem banku restrukturyzacja zatrudnienia jest niezbędnym działaniem, aby przywrócić trwałą rentowność operacyjną instytucji. 

Według Raportu PRNews.pl, w trzecim kwartale 2020 roku Bank Pocztowy zatrudniał 1335 osób. To oznacza, że zwolnienie 235 pracowników uszczupli kadry o prawie 18 proc.

WS

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki