Bank Pekao podnosi prowizję kredytu gotówkowego

2020-07-07 08:40
publikacja
2020-07-07 08:40
fot. Grand Warszawski / Shutterstock

Stali klienci Banku Pekao SA zapłacą więcej za pożyczkę gotówkową. Prowizja idzie w górę o 1 p.p. w porównaniu do ubiegłego miesiąca. 

Bank Pekao SA podniósł prowizję kredytu gotówkowego dla osób korzystających z jego usług. Od 1 lipca klienci zapłacą o 1 p.p. więcej prowizji, czyli:

  • 10,99 proc. w wariancie z ubezpieczeniem,
  • 11,99 proc. bez ubezpieczenia.

Klienci, którzy wybiorą wariant pożyczki gotówkowej z ubezpieczeniem w Pekao, zapłacą prowizję w wysokości 10,99 proc., do tej pory wynosiła ona 9,99 proc. Z kolei osoby, które wezmą kredyt, ale nie będą chciały wykupić do niego ubezpieczenia, obciążone zostaną prowizją w wysokości 11,99 proc., o 1 p.p. więcej niż w poprzednim miesiącu.

Oprocentowanie kredytu gotówkowego w Banku Pekao SA pozostało niezmienne. Wynosi odpowiednio 5,99 proc. dla stałych klientów, którzy zdecydują się na zakupienie CPI (z ang. credit protection insurance) oraz 6,99 proc. dla osób, które nie wybiorą wariantu z ubezpieczeniem zaciągniętej pożyczki.

Oprocentowanie kredytu gotówkowego zarówno dla nowych, jak i stałych klientów Pekao SA, pozostaje niezmienne w porównaniu do poprzedniego miesiąca. 

Dominika Florek

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
incitatus
śmiechłem. Inne banki mają RRSO 5-6% na pożyczkach gotówkowych. Pekao zaraz jakiś SKOK przejmie
pazur_1_w
Tak się kończy majstrowanie ze stopami procentowymi. Banki na czymś muszą zarabiać, a skoro nie na odsetkach, to sobie odbiją na prowizjach. W końcu ryzyko defaultów jakoś trzeba wkalkulować, żeby przy okazji nie zarżnąć akcji kredytowej, ale tego niestety nasi teoretycy w RPP nie rozumieją, albo rozumieją i robią Tak się kończy majstrowanie ze stopami procentowymi. Banki na czymś muszą zarabiać, a skoro nie na odsetkach, to sobie odbiją na prowizjach. W końcu ryzyko defaultów jakoś trzeba wkalkulować, żeby przy okazji nie zarżnąć akcji kredytowej, ale tego niestety nasi teoretycy w RPP nie rozumieją, albo rozumieją i robią co robią z pełną świadomością...
anty12
Zlodziej na zlodzieju zlodziejem pogadania - Polsza wlasnie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki