REKLAMA
CHCESZ ZACZĄĆ INWESTOWAĆ?

Ograniczony dostęp do ROR? Oszuści atakują

2022-08-03 13:20
publikacja
2022-08-03 13:20
Ograniczony dostęp do ROR? Oszuści atakują
Ograniczony dostęp do ROR? Oszuści atakują
fot. mrmohock / / Shutterstock

Oszuści podszywają się pod Bank Pekao i Santander Bank Polska. Przestępcy wysyłają fałszywe wiadomości SMS, w których informują o rzekomym ograniczeniu dostępu do rachunku bankowego. Powodem jest podejrzana aktywność zauważona na koncie. Banki ostrzegają przed cybeprzestępcami, którzy próbują wykraść dane do logowania i za ich pomocą przejąć pieniądze z rachunku.

Klienci dwóch dużych banków ponownie znaleźli się na celowniku. Bank Pekao oraz Santander Bank Polska ostrzegają przed przestępcami wysyłającymi SMS-y i wyłudzającymi dane do logowania. 

Bank Pekao

"W treści wiadomości SMS zawarta jest informacja o ograniczeniu dostępu do konta ze względu na podejrzaną aktywność oraz link kierujący do fałszywej strony, która ma na celu wyłudzeni Państwa danych potrzebnych do logowania i autoryzacji transakcji w serwisie internetowym Pekao24 i aplikacji PeoPay. Dzięki nim przestępcy mogą próbować zalogować się na dane klienta i wykonać oszukańczą transakcję":

Santander Bank Polska

Jak przebiega oszustwo? Przestępcy próbują nakłonić odbiorcę wiadomości do kliknięcia w przesłany link. Po kliknięciu ofiara oszustwa jest przekierowana na fałszywą stronę banku, gdzie wyświetla się okno do zalogowania do bankowości internetowej. Oszuści nakłaniają również do podania kodów SMS. "Nie rób tego! W ten sposób można stracić pieniądze" – ostrzega Santander Bank Polska w komunikacie zamieszczonym na stronie.

Banki przypomniają, że w przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości SMS lub e-maili należy zadzwonić na infolinię. Instytucje przestrzegają również przed otwieraniem linków od nieznanych nadawców, w szczególności tych które wysłane zostały za pośrednictwem SMS-ów, e-maili lub wiadomości na portalach społecznościowych. 

Tak okradają klientów banków. 5 popularnych metod

Fałszywe linki do płatności, aplikacje zainfekowane wirusami, SMS-y o kwarantannie czy w końcu wyłudzenia kodów Blik. Oszuści nie próżnują, by dobrać się do naszych oszczędności, a ich kreatywność wydaje się niewyczerpana. Oto najczęściej spotykane w ostatnich dniach metody wyłudzeń pieniędzy z kont bankowych.

Kliknij, aby przejść dalej (Bankier.pl)

DF

Źródło:
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jer65
Można się podawać za Orlen , Polski Rząd i Prezydenta (bezustanny atak na FB ) , to można i za banki

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki