Bank Millennium przejmie SKOK Piast

Bank Millennium przejmie Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo-Kredytową Piast. Zgodę na przejęcie wyraziła jednogłośnie Komisja Nadzoru Finansowego - poinformowała KNF w komunikacie prasowym.

Z dniem 28 czerwca 2017 r. KNF ustanowiła w SKOK Piast zarządcę komisarycznego. Zarządca komisaryczny, wykonując decyzję KNF, sporządził informację finansową według stanu na dzień poprzedzający jego ustanowienie i poddał ją badaniu przez biegłego rewidenta.

Z ustaleń zarządcy komisarycznego wynikało, że SKOK Piast posiadał na dzień 27 czerwca 2017 r. aktywa na poziomie 263,3 mln zł, ujemne fundusze własne bilansowe w wysokości 22,8 mln zł, a aktywa Kasy nie wystarczały na pokrycie jej zobowiązań, co oznaczało niewypłacalność Kasy. Łączna kwota straty bieżącej oraz z lat ubiegłych wynosiła 65,1 mln zł.

KNF informowała wcześniej, że do 12 czerwca 2018 roku oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji SKOK Piast. Termin był przedłużany.

W odpowiedzi na ogłoszenie o wstępnym zainteresowaniu udziałem w procesie restrukturyzacji SKOK Piast poinformował Komisję Bank Millennium. (PAP Biznes)

epo/ asa/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl