REKLAMA

Bank Handlowy chce na początku 2016 r. przedstawić nową trzyletnią strategię

2015-11-09 11:21
publikacja
2015-11-09 11:21

Bank Handlowy chce na początku 2016 roku przedstawić nową trzyletnią strategię. Bank ocenia, że nałożenie podatku w wysokości 0,39 proc. sumy aktywów obniżyłoby jego zysk brutto o około 190 mln zł - poinformował na konferencji Sławomir Sikora, prezes banku.

"Kończymy 3-letni plan ze strategii. Na przełomie tego roku i 2016 roku przedstawimy plan na 2016-2018 rok" - powiedział na konferencji Sikora, dodając, że strategia byłaby przedstawiona w okolicy publikacji wyników za 2015 rok.

"Silna pozycja kapitałowa banku jest ważna w kontekście wzrostu. Stabilność ta pozwala nam konsekwentnie utrzymać politykę dywidendową" - dodał.

Pod koniec września wskaźnik Tier1 banku wyniósł 16,2 proc.

Prezes ocenił, że 2016 roku przyniesie wzrost obciążeń publicznych dla sektora bankowego. Udział banku w funduszu wsparcia dla kredytobiorców bank szacuje na nie więcej niż 1 mln zł.

"Biorąc pod uwagę naszą bardzo dobrą sytuację klientów i model działania oceniamy, że nasz udział w funduszu BGK nie przekroczy 1 mln zł" - powiedział Sikora.

"Zakładamy, że bankowość będzie płacić wyższe daniny publiczne w postaci podatków, opłat na BFG w związku z kryzysem w niebankowych instytucjach finansowych oraz zapłaci dodatkowe podatki" - dodał.

Prezes ocenił, że nałożenie na bank podatku w wysokości 0,39 proc. sumy aktywów obniżyłoby zyskowność brutto banku o około 190 mln zł.

"Gdyby ten podatek obowiązywał od IV kwartału roczne obciążenie wyniku brutto wyniosłoby 190 mln zł" - powiedział Sikora.

Prezes poinformował o wprowadzeniu nowej aplikacji Citi Mobile, dzięki której bank chce odzyskać pozycję lidera w obszarze bankowości mobilnej.

"Chcemy z tą nową aplikacją aspirować do pozycji lidera na rynku bankowości mobilnej" - powiedział Sikora. (PAP)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Przekorzystne z korzyścią do 400 zł

Konto Przekorzystne z korzyścią do 400 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki