REKLAMA

Bank Handlowy chce być konsekwentny w realizacji polityki dywidendowej

2016-02-17 08:36
publikacja
2016-02-17 08:36

Bank Handlowy, pomimo trudnych warunków rynkowych i rosnących obciążeń chce być konsekwentny w realizacji polityki dywidendowej - poinformował Sławomir Sikora, prezes banku.

"Pomimo trudnych warunków rynkowych i rosnących obciążeń, podtrzymujemy realizację strategii bezpiecznego i stabilnego banku, który rośnie w kluczowych dla siebie obszarach" - powiedział cytowany w komunikacie Sikora.

"Takie podejście do bankowości pozwala nam na konsekwencję w realizacji polityki dywidendowej" - dodał.

W opinii prezesa restrukturyzacja kredytów walutowych nie będzie miała znaczącego wpływu na wyniki banku.

"Wiele z czynników ryzyka, jakie sygnalizowaliśmy w ubiegłym roku zmaterializowało się. Większość z nich zgodnie z zapowiedziami miało niewielki lub niematerialny wpływ na Citi Handlowy" - powiedział Sikora.

"Przed nami jeszcze kluczowe decyzje dotyczące walutowych kredytów hipotecznych, które będą miały decydujący wpływ na sytuację w sektorze. W naszym przypadku, ze względu na strategiczne decyzje podjęte kilka lat temu, wpływ tego czynnika jest niematerialny, ale dla sektora to jedno z najpoważniejszych wyzwań tego roku" - dodał.

W 2015 roku zysk netto grupy Banku Handlowego wyniósł 626,4 mln zł, czyli był niższy o 33,9 proc. niż w 2014 roku.

Bank Handlowy prawie 100 proc. zysku osiągniętego w 2013 roku i 2014 roku przeznaczył na dywidendę. Analitycy oceniali, że również za 2015 rok bank wypłaci wysoką dywidendę. (PAP)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki