REKLAMA

Bank BGŻ połączył się z BNP Paribas. Co muszą wiedzieć klienci?

Wojciech Boczoń2015-05-07 00:00analityk Bankier.pl
publikacja
2015-05-07 00:00
Bank BGŻ połączył się z BNP Paribas. Co muszą wiedzieć klienci?
Bank BGŻ połączył się z BNP Paribas. Co muszą wiedzieć klienci?
/ Materiały dla mediów

Z końcem kwietnia doszło do fuzji banków BGŻ i BNP Paribas, w wyniku której pojawił się nowy podmiot - Bank BGŻ BNP Paribas. Pod względem aktywów będzie siódmym co do wielkości bankiem w Polsce. Jednocześnie trwają prace nad ujednoliceniem oferty i rebrandingiem.

Połączenie obu banków nastąpiło 30 kwietnia. Od tego dnia Bank BGŻ BNP Paribas działa już oficjalnie, choć nad placówkami wiszą jeszcze stare szyldy. Rebranding zaplanowany został na najbliższe miesiące – niewykluczone, że rozpocznie się jeszcze w tym półroczu. Na razie obsługa klientów odbywa się na dotychczasowych zasadach.

Klienci powinni zacząć oswajać się z nową nazwą banku, bo nie jest planowane zastosowanie skrótu czy odrębnej marki handlowej. Dopóki proces rebrandingu nie zostanie zakończony, banki będą miały odrębną ofertę. Jeśli jednak spojrzymy na dotychczasowe fuzje, możemy oczekiwać, że będzie ona stopniowo ujednolicana. Wspólne produkty pojawią się po zakończonym rebrandingu. Klienci detaliczni mogą już korzystać z jednolitej oferty dotyczącej kredytów i pożyczek hipotecznych (w obu bankach będzie obowiązywała oferta marki BGŻ).

Plan zakłada, że połączenie operacyjne zostanie przeprowadzone do końca 2016 roku. W przyszłym roku dojdzie też do połączenia systemów informatycznych obu banków. Po migracji systemów wszyscy klienci Banku BGŻ BNP Paribas będą mieli dostęp do wspólnego systemu transakcyjnego oraz wspólnej aplikacji bankowości mobilnej.

Klienci połączonych banków nie muszą podejmować żadnych działań. Umowy zawarte z bankami pozostają w mocy i nie wymagają podpisywania aneksu. Numery rachunków bankowych nie ulegają zmianie, aktywne pozostają wszystkie karty i numery PIN. Na razie klienci mają do dyspozycji te same placówki i infolinie co dotychczas.

Połączony bank jest siódmym co do wielkości bankiem w Polsce z łącznymi aktywami na poziomie 63,6 miliarda złotych. Na koniec ubiegłego roku oba banki obsługiwały łącznie 1,6 mln klientów, z czego 1,47 mln to klienci indywidualni. Łącznie prowadzą ponad 940 tys. ROR-ów, co oznacza, że są pod tym względem 10. bankiem w Polsce. To jednak nie koniec planowanych zmian w grupie BNP Paribas. Planowane jest jeszcze połączenie polskiej działalności Sygma Banku z działalnością Banku BGŻ BNP Paribas. Szczegółowy plan połączenia jest jeszcze opracowywany, połączenie powinno nastąpić nie później niż w połowie 2016 r. Sygma Bank należy do największych wydawców kart kredytowych w Polsce. Na koniec ubiegłego roku miał ich 745 tys.  Z kolei druga marka Banku BGŻ – BGŻOptima - na razie zostanie zachowana.

Prawdopodobnie we wrześniu na czele banku stanie Tomasz Bogus, który zastąpi na tym stanowisku Józefa Wancera. Bogus w latach 2001-2008 pracował w grupie mBanku, później przez dwa lata zasiadał w zarządzie Banku Pocztowego, a przez kolejne cztery lata był jego prezesem.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (41)

dodaj komentarz
~tf
Nie chcę mieć nic wspólnego z tym bankiem chamstwo oraz naciąganie w październiku chciałem złożyć oświadczenie zgodnie z listem otrzymanym na pocztę meilową że mam takie prawo bez ponoszenia dodatkowych opłat odnośnie ze nie aprobuje nowych warunków umowy panie w oddziale nie chciały przyjąć takiego oświadczenia Nie chcę mieć nic wspólnego z tym bankiem chamstwo oraz naciąganie w październiku chciałem złożyć oświadczenie zgodnie z listem otrzymanym na pocztę meilową że mam takie prawo bez ponoszenia dodatkowych opłat odnośnie ze nie aprobuje nowych warunków umowy panie w oddziale nie chciały przyjąć takiego oświadczenia , a wręcz chciały zamykać konto za pobraniem dodatkowej opłaty. po złożeniu reklamacji bezczelnie odpowiedziano mi że moja reklamacja jest bezzasadna!!
~MrG
Ten bank to DNO! Jestem z Lublina. Mam kredyt hipoteczny, konto firmowe i kredyt obrotowy. Bank zacofany technologicznie. SMSy w kontach firmowych niedostępne mimo ślepych obietnic! Współpraca z tym bankiem to ciągła udręka. Ze wszystkim trzeba dymać do oddziału. Nie potrafią zadbać o obecnego klienta. Mój "opiekun" Ten bank to DNO! Jestem z Lublina. Mam kredyt hipoteczny, konto firmowe i kredyt obrotowy. Bank zacofany technologicznie. SMSy w kontach firmowych niedostępne mimo ślepych obietnic! Współpraca z tym bankiem to ciągła udręka. Ze wszystkim trzeba dymać do oddziału. Nie potrafią zadbać o obecnego klienta. Mój "opiekun" jeśli w ogóle można go tak nazwać nie potrafił dopilnować dla mnie prozaicznych tematów. Mój kredyt obrotowy realizowany zgodnie z założeniami umowy był podpisany na 12 miesięcy. Po tym okresie zamiast dać lepsze warunki,przedłużyć i podać sobie rękę zaczynają piętrzyć się przeszkody i procedura jak przy hipotece. Ponowna gruntowna weryfikacja firmy, taczka dokumentów .. myślę trudno. Załatwiłem, przekazałem opiekunowi potwierdził że to wystarczy więc pojechałem na ferie zimowe. Po 4 dniach zaczęło się wydzwanianie i psucie odpoczynku że analityk chce jeszcze zaświadczenie takie a takie i jeszcze to i jeszcze tamto. Na koniec okazało się że muszę zapieprzać do lokalnego oddziału w Zakopanym podpisać jakiś kwit i zapłacić 700 zł za łaskawe przedłużenie kredytu o miesiąc bym mógł donieść dokumenty po powrocie do Lublina. Następnie po powrocie się okazało że poprzednie dokumenty są już nie ważne bo przecież minęło 14 dni i śpiewka od nowa a na koniec mi dowalili że nie mam zdolności bo styczeń jest słaby (wydaliśmy masę kasy zarobionej w listopadzie i grudniu na nowe urządzenie biura) mimo że listopad i grudzień był na maksa tłusty. Jestem na etapie przenoszenia wszystkich produktów do banku ING gdzie równolegle posiadałem konta od ponad 10 lat i traktowany jestem jak człowiek. W banku BGŻ nie dowiesz się niczego jeśli jest decyzja odmowna na jakiś produkt. Tekst standardowy "system mi tego nie przyjmuje" albo "analityk twierdzi że nie". Beton, ściana,zapora ... Dziwne jest to że "analityk" w 4 innych bankach po rękach mnie całuje. Zmarnowałem tylko czas w tym banku ... jestem wzorowym klientem a oni mi robią łaskę na każdym kroku. Niech się w tyłek ugryzą ... żegnam. NIE POLECAM!
~jo
Tradiczny bank. Pomylka i tyle. Dzwonie na infolinie pytam o szczegoly konsultantke. Po 4 minutach dzwonie raz jeszcze tym razem konsultanta. Odpowiedz zupelnie inna. Chodzilo o oprocentowanie konta. Ona mowi ze mam 4% on ze mam 0%. Aktywacja karty we wszystkich bankach gdzie mam konto to pierwsze uzycie z Pinem. W BNP Paribas oczywiscie Tradiczny bank. Pomylka i tyle. Dzwonie na infolinie pytam o szczegoly konsultantke. Po 4 minutach dzwonie raz jeszcze tym razem konsultanta. Odpowiedz zupelnie inna. Chodzilo o oprocentowanie konta. Ona mowi ze mam 4% on ze mam 0%. Aktywacja karty we wszystkich bankach gdzie mam konto to pierwsze uzycie z Pinem. W BNP Paribas oczywiscie inaczej, jak sie zdziwilem gdy chcialem zalacic a tu nie dziala. Pobieglem do Placowki i mowia mi ze musze najpierw kase z bankomatu wyplacic. Jeden dzien przygod wystarczy. Juz wypowiedzialem umowe.NIGDY wiecej !!
~Daniel
Zakładałem konto w tym banku około 2 lata temu przy podpisaniu umowy kwota za prowadzenie konta wynosiła 9 zł a od 27.12.2015 cennik uległ zmianie i doszła dodatkowa opłata 10 zł za obsługę karty co to ku..a jest przecież to złodziejstwo w biały dzien nawet nie mogę teraz zamknąć konta bo podpisałem w umowie kredytowej Zakładałem konto w tym banku około 2 lata temu przy podpisaniu umowy kwota za prowadzenie konta wynosiła 9 zł a od 27.12.2015 cennik uległ zmianie i doszła dodatkowa opłata 10 zł za obsługę karty co to ku..a jest przecież to złodziejstwo w biały dzien nawet nie mogę teraz zamknąć konta bo podpisałem w umowie kredytowej by pobierał sobie z kąta i tak co miesiąc 10 zł jak psu w budę ZŁODZIEJE oto dobra zmiana według pisu
~dłużnik
Mam u nich kredyt i jak podpisywałem umowę to nikt mi nie powiedział, że przez cały czas czyli do momentu kiedy nie spłacę kredytu nic nie mogę wziąść na kredyt towaru nawet za 100 zł. Moje dochody znacznie przewyższają wartość kredytu a i tak nie mogę. POrąbany jest ten bank i na przyszłość będę go omijał z daleka.
~brakemaila
bgż bnp paribas = bgż bnp parabank
TO NIE JEST BANK TO PARABANK 4 DNI TEMU GWIZDNEL MI Z KONTA OK 1030,33 ZŁ TAK Z GRÓSZKI PIETRUSZKI ZEKOMO CYTAT " SKAN DOWODU IM SIĘ NIE PODOBAŁ" PRUBOWAŁEM W PIĄTEK ODZYSKAĆ OD TEGO PARABANKU SWOJE PIENIĄDZE BYŁEM NAWET NA GDAŃSKIEJ I R. OSSOLIŃSKICH W BYDGOSZCZY, I NIC
bgż bnp paribas = bgż bnp parabank
TO NIE JEST BANK TO PARABANK 4 DNI TEMU GWIZDNEL MI Z KONTA OK 1030,33 ZŁ TAK Z GRÓSZKI PIETRUSZKI ZEKOMO CYTAT " SKAN DOWODU IM SIĘ NIE PODOBAŁ" PRUBOWAŁEM W PIĄTEK ODZYSKAĆ OD TEGO PARABANKU SWOJE PIENIĄDZE BYŁEM NAWET NA GDAŃSKIEJ I R. OSSOLIŃSKICH W BYDGOSZCZY, I NIC PONOĆ ZEKOMO NIE OGO MI WYPŁACIĆ PIENIĘDZY BO SYSTEM IM TEGO NIE POZWALA, NA RAZIE CZEGO POINFORMAOWAŁEM KNF - W PONIEDZIAŁEK SKŁADAM POZEW PRECIWKO TEMU BANKOWI O WYŁUDZENIE I OKRADANIE KLIENTÓW. PS. TAK NA MARGINESIE ZOSTAŁEM POMÓWIONY PRZEZ DYREKTORO TEGO BGZBNP PARABANK ZE MAM JAKIEŚ TAM INNE KONTO 3 W DODATKU. NOTABENE ŻEBY BYŁO ZABAWNE KONTO ZAMKNEŁEM W 2009 A DZIŚ MAMY DOKŁADNIE 13.02.2016.
OŚWIADCZENIE.
NIEMNEJSZY TEKST NIE JEST SKIEROWANY PRZECIWKO NIKOMU A TYM BARDZIEJ PRZECIWKO TEMU BGŻBNP PARABANK'OWI NA CELU WYŁACZNIE OSTRZEC POZOSTAŁYCH KLIENTÓW PRZED NIEUCZCIWIMI PRAKTYKAMI ZE STRONY TEBO BGZBNP PARABANK
~mallwaa
Ten bank to jakaś porażka!! XXI wiek a nie nie można dokonywać przelewu za pomocą Payu!! do tego aplikacja mobilna nie działa!!
~ja
Nie korzystam z tego banku i nigdy nie miałem tam konta, więc na ten temat nic nie mogę powiedzieć, ale na litość boską, co to za nazwa? To jakiś koszmar! Rozumiem, że po kolejnym przejęciu będą sie nazywać Sygma Bank BGŻ BNP Paribas, czy tak??
~tomasz
Rece opadaja na te wasze wypociny. Jeszcze sie taki nie urodzi aby wszystkim dogodzil, chcesz byc klientem banku to badz, nie to nie. Wszyscy tylko biadolicie, a ja wspolczuje tym ludziom ,ktorzy pracuja w bankach , bo wszystkiego musza pilnowac, jeszcze wysluchowac was, wuecznie marudzacych co wam sie należy. A jestem zadowolona Rece opadaja na te wasze wypociny. Jeszcze sie taki nie urodzi aby wszystkim dogodzil, chcesz byc klientem banku to badz, nie to nie. Wszyscy tylko biadolicie, a ja wspolczuje tym ludziom ,ktorzy pracuja w bankach , bo wszystkiego musza pilnowac, jeszcze wysluchowac was, wuecznie marudzacych co wam sie należy. A jestem zadowolona w dalszym ciagu z obslugi i Banku. I pozdrawiam oddzial w sercu mazur !
~pavvel
To był dobry bank. Niestety był. Szkoda bo przez kilka lat miałem konto w BNP Paribas i wszystko było super. Ja swoje finanse przenoszę do jakiegokolwiek innego banku. A na traktowanie klientów w oddziale (stary oddział BGŻ w Lublinie przy ul. 1-go Maja) mam ochotę napisać oficjalną skargę.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki