REKLAMA

"Bądź mniej biały", czyli kurs dla pracowników Coca-Coli

2021-02-27 06:00
publikacja
2021-02-27 06:00
fot. Gerain0812 / Shutterstock

Promowany przez Coca-Colę kurs online dla pracowników firmy na temat dyskryminacji rasowej radził im, by "byli mniej biali" - podała amerykańska telewizja Fox News. W wyniku kontrowersji materiał został zdjęty z platformy LinkedIn.

Kilkuminutowy film, który miał uwrażliwić pracowników na problemy dyskryminacji rasowej, jest oparty na bestsellerowej, lecz kontrowersyjnej książce "White Fragility" ("Biała kruchość") autorstwa Robin DiAngelo.

W skład kursu wchodziły slajdy zachęcające do "bycia mniej białym", co według autorów w praktyce oznacza m.in. bycie mniej "opresyjnym", "aroganckim" i "ignoranckim", a także zerwanie z "białą solidarnością" i apatią. Inny slajd mówi o tym, że biali ludzie w USA i innych zachodnich krajach przechodzą socjalizację, która uczy ich poczucia wyższości wobec innych.

"Badania pokazują, że już w 3-4. roku życia dzieci rozumieją, że lepiej jest być białym" - czytamy na slajdzie.

Jak stwierdza Fox News, opublikowane na Twitterze slajdy z wideo wywołały sprzeczne reakcje - jedne chwalące podejście firmy do rasizmu, inne zarzucające jej dyskryminację.

Jak wyjaśniła w liście do Fox Business Network Coca-Cola, film obrandowany logo firmy "nie jest częścią programu edukacyjnego spółki", lecz "częścią planu, by pomóc w budowie inkluzywnego miejsca pracy". Koncern dodał, że materiał szkoleniowy jest ogólnodostępny na platformie społecznościowej LinkedIn Learning. We wtorek na stronie, na której był dostępny, widniał już komunikat, że kurs został usunięty.

osk/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (22)

dodaj komentarz
iandrew
Rasizm i tyle. Chcą skłócić ludzi tak jak Gillette. W sumie nie pije tych pomyj więc trudno mi ich bojkotować. Może tak: Polo Cockta rulez. ;)
qart
Na mnie niech nie liczą, będę bojkotował ich produkty. To już zaszło za daleko.
bumbumbum
W Polsce 99,9 % ludzi to biali ciekawe czy dalej będą patrzeć ślepo w USA jak w zbawiciela.

Dobre to nawet i oni mają czelnośc uczyć tolerancji. hahahaahah
lorelie
Kiedy Breivik kończy odbywanie kary?
warmiak007
Droga redakcjo, świetny tytuł jako clickbait ale zobaczcie, kogo ściągacie na ten portal i jakie morze gó..a prowokujecie, wydalane przez co bardziej schabową część naszego społeczeństwa. Ekonomia jest poważną nauką dla poważnych ludzi ponad podziałami. Bankier generalnie nie jest portalem o szczególnie wysokim poziomie Droga redakcjo, świetny tytuł jako clickbait ale zobaczcie, kogo ściągacie na ten portal i jakie morze gó..a prowokujecie, wydalane przez co bardziej schabową część naszego społeczeństwa. Ekonomia jest poważną nauką dla poważnych ludzi ponad podziałami. Bankier generalnie nie jest portalem o szczególnie wysokim poziomie merytorycznym, ale są pewne granice, gdzie portal po prostu przestaje być ekonomicznym,
warmiak007 odpowiada warmiak007
a zaczyna być miejscem dla ludzi, którzy mają gdzie zamanifestować swoją białą siłę (innej zresztą nie mają bo to jak już trzymać się amerykańskiej nomenklatury - white trash)
jes odpowiada warmiak007
Widząc twój wpis muszę przyznać ci rację. Ściągnęli ciebie czy to gó..wno o którym piszesz.
samsza
Ktokolwiek robi rasową hucpę Polacy zawsze w grupie do odstrzału.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki