REKLAMA

BOŚ wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa

2016-02-29 13:40
publikacja
2016-02-29 13:40
fot. Krzysztof Żuczkowski / FORUM

Możliwość zabezpieczania spłaty aż do 80 proc. kredytu bez konieczności zastawiania własnego majątku, niska opłata prowizyjna i uproszczone formalności przy składaniu wniosku - to atuty gwarancji spłaty kredytów dla małych i średnich firm w ramach programu COSME. Od 1 marca br. kredyty z Gwarancjami COSME będą dostępne w Banku Ochrony Środowiska.

Gwarancje COSME dają nowe możliwości przedsiębiorcom poszukującym źródeł finansowania bieżącej działalności, a także środków na uruchomienie zaplanowanych inwestycji. Są również alternatywą dla tych firm, które wyczerpały limit pomocy de minimis.

- Program gwarancyjny ułatwi pozyskanie finansowania szczególnie mikro i małym przedsiębiorcom, którzy mają problemy z przedłożeniem zabezpieczenia. Zgodnie z warunkami COSME maksymalna kwota jednego kredytu będzie mogła wynieść nawet 600 tys. zł - mówi Paweł Pitera, Wiceprezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska.

Gwarancje COSME zabezpieczają spłatę do 80 proc. wartości kredytu obrotowego lub kredytu inwestycyjnego. Maksymalny okres gwarancji to 27 miesięcy dla kredytów obrotowych oraz 99 miesięcy dla kredytów inwestycyjnych.

Ważną cechą Gwarancji COSME - z punktu widzenia klientów z obszaru MSP - jest brak konieczności ustanawiania zabezpieczenia rzeczowego, niska prowizja za udzielenie gwarancji (1 proc. w skali roku),minimum wymagań oraz oszczędność czasu. Klient wszystkie formalności załatwia w Banku jednocześnie - na etapie ubiegania się o finansowanie.

COSME jest programem Unii Europejskiej na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw, w tym małych i średnich firm, zaplanowanym na lata 2014 - 2020. W ramach programu oferowany jest m.in. Instrument Gwarancji Kredytowych (Loan Guarantee Facility, LGF), którego celem jest ułatwienie MŚP dostępu do finansowania. W październiku 2015 r. BOŚ zawarł z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę dotyczącą udziału w programie.

Gwarancja COSME jest udzielana w ramach programu COSME oraz Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFSI), ustanowionego na mocy Planu Inwestycyjnego dla Europy. EFSI ma na celu wspieranie finansowania i wdrażania inwestycji produkcyjnych w Unii Europejskiej oraz zapewnienie lepszego dostępu do finansowania.

Informacje o Gwarancjach COSME dostępne są na stronie internetowej Banku Ochrony Środowiska (www.bosbank.pl) oraz Banku Gospodarstwa Krajowego (www.bgk.pl). Wnioski o udzielenie gwarancji można składać we wszystkich placówkach i Centrach Korporacyjnych BOŚ.

BOŚ

Źródło:BankierPress
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Bankowość 3.0 - Rola banków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki