REKLAMA

BOŚ uruchamia grupowy plan naprawy

2021-12-31 14:24
publikacja
2021-12-31 14:24
BOŚ uruchamia grupowy plan naprawy
BOŚ uruchamia grupowy plan naprawy
fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

Zarząd Banku Ochrony Środowiska podjął decyzję o uruchomieniu zatwierdzonego 17 grudnia przez Komisję Nadzoru Finansowego grupowego planu naprawy - poinformował bank w komunikacie.

Jak podano, wdrożony plan naprawy zastępuje realizowany dotychczas przez bank zaktualizowany program postępowania naprawczego obejmujący okres 2018-2021.

"Działania naprawcze podejmowane w ramach GPN mają na celu osiągnięcie przez bank trwałej rentowności" - napisano w komunikacie.

BOŚ opracował grupowy plan naprawy i przedłożył go KNF w październiku 2020 roku. Komisja w styczniu 2021 roku wezwała bank do uzupełnienia oraz zmiany tego planu. Zaktualizowany grupowy plan naprawy został złożony przez bank w kwietniu 2021 roku, nadzorca miał jednak do niego uwagi i wyznaczył nowy termin złożenia uzupełnionego dokumentu na 16 lipca 2021 roku. BOŚ zgodnie z wezwaniem KNF skorygował plan i złożył go do KNF. Następnie, 22 grudnia, bank poinformował o zatwierdzeniu grupowego planu naprawy przez komisję.

W czerwcu 2021 roku rada nadzorcza banku zatwierdziła strategię rozwoju na lata 2021-2023, która jest spójna z przedstawianym KNF grupowym planem naprawczym. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (3)

dodaj komentarz
qwertas
To chyba dołek wartości akcji jest teraz.
men24a
Wkrótce i Czarneckiego banki będą mocno dochodowe jak WIBOR i marża będą 6 % i wyżej.
4-go stycznia obstawiam wzrost stóp procentowych o 0.75 %
Na giełdzie jak grać to na bankach, teraz zaczyna się hossa na wig-banki. Najlepiej omijać te frankowie. Najwięcej da zarobić handlowy, ING czy Santander, na końcu Sasina banki.
szczecinianin odpowiada men24a
Z tyloma trupami w szafie ,jak tylko wzrosną stopy spadnie spłacalność kredytów.
Jeśli spojrzysz na sektor to Getin,Milenium ,Mbank to banki które mają najwięcej trupów w szafie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki