BM mBanku obniżył rekomendację dla GPW do "trzymaj", cenę docelową do 41,56 zł

2020-05-26 18:08
publikacja
2020-05-26 18:08
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Analitycy BM mBanku, w raporcie z 20 maja, obniżyli rekomendację dla Giełdy Papierów Wartościowych do "trzymaj" z "kupuj", a cenę docelową do 41,56 z 47,82 zł.

W dniu wydania raportu kurs akcji GPW wyniósł 40 zł.

Analitycy wskazują, że od czasu ich pozytywnej rekomendacji ze stycznia, notowania GPW pobiły indeks WIG o około 20 proc., a GPW była bezpośrednim beneficjentem zamieszania na światowych rynkach. Jednocześnie przestrzegają przed nadmiernym optymizmem.

"Po pierwsze obecny spadek aktywności ekonomicznej z pewnością znajdzie swoje odzwierciedlenie w zużyciu energii elektrycznej i gazu, co może być widoczne w obrotach na TGE w dalszej części roku. Po drugie odpływ środków z funduszy akcyjnych, przerwanie implementacji PPK oraz niski poziom zaufania do rynku kapitałowego, mogą przełożyć się na strukturalnie niższe obroty na GPW w średnim terminie, zwłaszcza jeżeli minie +gorączka inwestorów indywidualnych+" - napisano.

BM mBanku podwyższa też prognozę w obszarze kosztów osobowych oraz finansowych, co w krótkim terminie będzie mitygować efekt wzrostu obrotów.

"Zwracamy również uwagę na aspekt wycenowy, obecnie GPW jest notowana na 13,4x P/E, czyli blisko historycznych szczytów. Uważamy, że istnieje niewielka przestrzeń do wzrostu, ale o dużo wyższą wycenę może być trudno, biorąc pod uwagę +nieprzejmowalność+ polskiego operatora giełdowego" - dodano.

Depesza jest skrótem rekomendacji DM mBanku dla GPW. Autorem raportu jest Mikołaj Lemańczyk. Pierwsze rozpowszechnianie raportu nastąpiło 20 maja o godzinie 8:25.

W załączniku znajduje się plik PDF z wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

36221911_GPW_20200520_s.pdfpdf
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki