REKLAMA

BESI zmienił rekomendacje i ceny docelowe banków

2015-08-12 09:51
publikacja
2015-08-12 09:51

Kampania wyborcza wciąż ciąży sektorowi bankowemu, co znajduje odzwierciedlenie w wycenach spółek z tej branży. Na polityczne decyzje reagują także analitycy, którzy ścinają bankom ceny docelowe.

BESI zmienił rekomendacje i ceny docelowe banków
BESI zmienił rekomendacje i ceny docelowe banków
/ thetaXstock

Sektor przeanalizowali analitycy BESI, którzy obniżyli zalecenie dla ING Banku Śląskiego do "neutralnie" z "kupuj", z kolei rekomendacje dla PKO BP, BZ WBK, Millennium i mBanku zostały obniżone do "sprzedaj" z "neutralnie". Łaskawszym okiem spojrzeli oni na notowania Banku Handlowego, dla którego zalecanie podniesiono do "neutralnie" ze "sprzedaj".

BESI zmienił rekomendacje dla banków [dane w PLN]

Nowa cena docelowa Stara cena docelowa Cena z otwarcia w dn. 12.08.15
PKO BP 28,00 38,00 27,99
BZ WBK 270,00 365,50 286,30
mBank 340,00 496,00 349,05
Getin Noble Bank 0,70 2,00 0,85
Bank Handlowy 86,00 - 89,70
ING 136,00 - 134,00
Pekao 170,00 - 157,50
Źródło: Opracowanie własne na podstawie PAP

Analitycy BESI wyznaczyli także nowe ceny docelowe dla akcji banków. Wycenę Alior Banku obniżono do 100 zł z 110 zł, podtrzymując zalecenie "kupuj". Cenę docelową PKO BP obcięto do 28 zł z 38 zł, wycenę BZ WBK do 270 zł z 365,5 zł, cenę mBanku do 340 zł z 496 zł, a Getin Noble Banku do 0,7 zł z 2 zł. Analitycy wyznaczyli także ceny docelowe dla Banku Handlowego, ING Banku Śląskiego i Pekao odpowiednio na: 86 zł, 136 zł i 170 zł. Dla ostatniego z banków podtrzymano rekomendację "neutralnie".

Reklama

Ich zdaniem, sektorowi bankowemu ciąży okres przedwyborczy w Polsce, zwłaszcza rosnące prawdopodobieństwo wprowadzenia nowego podatku bankowego. Jak dodają, bankom nie sprzyja także ustawa dotycząca mieszkaniowych kredytów walutowych.

W opinii BESI, obecne kursy banków nie odzwierciedlają ich rzeczywistej wartości, ale w najbliższym czasie może być ciężko o ich wzrosty.

sar/ gor/ PAP/ at/ BPL/

Źródło:Bankier24
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (18)

dodaj komentarz
~StaMar
Na pokonajrynek jest analiza naszych banków. Zobaczymy czy okaże się słuszna. Tak faktycznie zawsze są dwie strony medalu i nikt nie jest w stanie dokładnie określić przyszłości szczególnie na giełdzie. Można jednak podać kluczowe punkty, które sprawdzą się przy wskazywaniu krótkoterminowego kierunku.
~STA121
Chiny wpompowały 900 miliardów w system bankowy aby ratować kursy na giełdzie. U nas niszczy się ten system. Wyraźnie widać jak kraj moherowo-katolicki różni się od krajów cywilizowanych. U nas uciechą jest, że komuś się zabierze nawet jeśli to będą pośrednio dzieci i wnuki.
~kicur
widzisz STA121 te spadki są w okresie rządów TWOICH POpaprańców więc nie obrażaj katolików i ludzi starszych. Sam pewnie głosowałeś na POłamańców więc cierp..
~gb odpowiada ~kicur
No nie.. Za PO wszystko sobie wesoło rosło. PIS teraz dochodzi do władzy i mamy pierwsze efekty :)
~ewa
kiedy zostaną ukarani rządzący i banki za przekręt o tym, że bank może mieć tylko 5% pokrycia dawanych kredytów? Bank pożycza pieniądze z innego banku i daje kredyty na 20krotną wartość zaciągniętego kredytu a później jeszcze sprzedaje go innemu bankowi ... To jest wyczarowywanie pieniędzy z powietrza
~samouk
bo pieniądze to się pożycza a kredytu udziela (kredyt to brak pieniędzy czyli gotówki) bank działa jak przysłowiowy Josek żyd-karczmarz
~do_ewa_i_samouk odpowiada ~samouk
musicie isc do jakiejs szkoly - ale patrzac na glupoty, ktore wypisujecie, naprawde nie wiem, co wam polecic...
~samouk odpowiada ~do_ewa_i_samouk
tobie pomoże odcięcie od zapłaty za takie wpisy
~gb
Tak działa każdy bank. Jak tego nie rozumiesz, może skocz na Pudelka, zamiast śmiecić na bankierze?
~Sceptyk
Kto to jest analityk giełdowy?
Człowiek który bardzo dobrze potrafi wytłumaczyć dlaczego dwa dni temu pomylił się w ocenie spółki.

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki