BBC nie pokazała nieprawdy

Można zastanawiać się, czy BBC dochowała najwyższych standardów przy realizacji reportażu o kibicach w Polsce i na Ukrainie, choć nie pokazano nieprawdy - uważa specjalista od marketingu Mirosław Oczkoś.

Nasz kraj, podobnie jak Ukraina, został w nim ukazany jako siedlisko rasizmu i stadionowego bandytyzmu. Były reprezentant Anglii Sol Campbell widząc zdjęcia ze stadionowych awantur apeluje do Brytyjczyków, aby nie jechali na Euro 2012, bo "mogą wrócić w trumnach". Ekspert z warszawskiej SGH mówi, że film pokazuje tylko wycinek rzeczywistości, ale niestety zaszkodzi nam wizerunkowo. Podkreśla, że statystyczny widz z tak zwanego "zachodu" nie rozróżnia Polski od Ukrainy. Burdy na stadionach ukraińskich z naszymi mu się zlewają w całość jako obraz jednego gospodarza Euro.

Mirosław Oczkoś wskazuje na to, że Anglicy sami dobrze znają obrazy które mogli zobaczyć w reportażu także ze swojej rzeczywistości. Wskazuje na to, że w latach 80-tych w Anglii w kwestii pseudokibiców działo się to samo, co obecnie w Polsce i na Ukrainie. W Wielkiej Brytanii jednak z tym zjawiskiem sobie poradzono.

MSW zażądało już od BBC sprostowania i zamierza prowadzić akcję informacyjną dotyczącą bezpieczeństwa podczas Euro 2012 wśród zagranicznych dziennikarzy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Radomir Czarnecki/jj
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil