REKLAMA
WEBINAR

B3System wdroży sprzęt informatyczny w Pekao S.A.

2011-12-28 15:00
publikacja
2011-12-28 15:00

B3System S.A., jedna z wiodących firm informatycznych w kraju, podpisała kolejną umowę z Pekao S.A. Przedmiotem kontraktu o wartości prawie 4 mln zł jest sprzedaż, dostawa, instalacja oraz wdrożenie sprzętu informatycznego. To już czwarta transakcja zawarta z sektorem bankowym w przeciągu ostatnich dwóch tygodni.


B3System informatyzuje sektor bankowy

28 grudnia br. B3System S.A. podpisała umowę znaczącą z Pekao S.A. o wartości 3 852 959,00 zł netto.

W dniach 21 i 22 grudnia br. B3System S.A. podpisała dwie umowy z podmiotami z sektora bankowego. Przedmiotem pierwszej umowy o wartości 639 tys. zł netto jest dostawa i wdrożenie rozwiązania informatycznego w Banku Ochrony Środowiska S.A. Druga, w ramach której Spółka dostarczy sprzęt informatyczny do banku PKO BP S.A., opiewa na kwotę 1 390 tys. zł. Z kolei 15 grudnia br. B3System S.A.  poinformowała o podpisaniu umowy z Pekao S.A. w wysokości 729 400 zł na świadczenie usług wdrożeniowych. Łączna wartość umów zawartych przez Spółkę w grudniu br. z wymienionymi Bankami wyniosła 6.611.459,00 zł.

Zaufanie sektora finansowego jest wypadkową przyjętej przez B3System strategii rozwoju. Jeden z jej elementów zakłada rozwój oferty w zakresie świadczonych usług IT dla renomowanych klientów korporacyjnych, w tym z branży finansowo-ubezpieczeniowej. Kluczowy przekaz wsparto szerokimi kompetencjami w zakresie pełnego pakietu rozwiązań informatycznych wraz wieloletnim doświadczeniem oraz stale rozbudowywanego zaplecza technologicznego. Spodziewane efekty dostrzegamy jeszcze przed końcem bieżącego roku.

- Umacniamy naszą pozycję w segmencie sektora finansowego poprzez oferowanie szerokiej gamy rozwiązań, odpowiadających realnym zapotrzebowaniom rynku. Jako jeden z czołowych integratorów w kraju, jesteśmy w stanie  przedłożyć innowacyjne i kompleksowe rozwiązanie dopasowane do potrzeb oraz oczekiwań każdego Klienta. – powiedział Mirosław Kaliński, prezes B3System S.A.

- Szereg umów z podmiotami z sektora finansowego jest konsekwencją stałego, wieloletniego  kontaktu z branżą finansową. Przez 11 lat ciągłego rozwoju wypracowaliśmy markę, której zaufało wiele przedsiębiorstw. – dodał Mirosław Kaliński.

W listopadzie br., dyrektorzy IT instytucji finansowych zaliczyli B3System S.A. do grona spółek o największym potencjale rozwoju dla sektora finansowego. Spółka została wyróżniona w kategorii „Potencjał rozwojowy” w rankingu firm informatycznych pracujących na potrzeby sektora finansowego i instytucji publicznych. Wyróżnienie przyznano podczas III edycji prestiżowej konferencji IT@BANK – corocznego cyklu spotkań dyrektorów obszarów IT oraz członków zarządu odpowiedzialnych za informatykę w bankach.

Hurtownia danych EMC Greenplum

B3System oferuje najnowszą hurtownię danych EMC Greenplum. Rozwiązanie to charakteryzuje się innowacyjnym podejściem do zagadnienia zintegrowanej hurtowni danych. Oparte na złożonej architekturze równoległej, pozwala analizować ogromne ilości informacji w czasie szybszym niż kiedykolwiek wcześniej, deklasując znane dotychczas hurtownie danych. Warto zaznaczyć, iż skrócenie czasu ładowania oraz przetwarzania danych umożliwia przeprowadzenie dogłębnych analiz, które do tej pory były niemożliwe ze względu na zbyt długi czas generowania raportów.

B3System S.A. przewiduje, iż dzięki nowatorskim możliwościom hurtowni danych Greenplum, odnotuje znaczący wzrost sprzedaż w tym obszarze do końca 2012 roku./ B3System SA
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki