REKLAMA
WEBINAR

B3System i HP stawiają na rynek MŚP

2013-01-14 18:59
publikacja
2013-01-14 18:59
W 2013 r. B3System S.A. mocniej niż dotychczas zaznaczy swoją obecność w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Działania spółki, prowadzone razem z Hewlett-Packard Polska, potwierdzają, że rozwój oferty i zwiększenie skali biznesu w segmencie MŚP będzie jednym z najważniejszych celów dla dostawców rozwiązań IT w kolejnych miesiącach.

Hewlett-Packard Polska jako partner rankingu "Gazele Biznesu 2012", zaprosił B3System S.A. do wspólnego udziału w Regionalnych Galach, podczas których laureaci tegorocznej edycji rankingu odbiorą swoje wyróżnienia.

Gazele, czyli najbardziej dynamiczne przedsiębiorstwa w Polsce, swój sukces budują na innowacyjnych pomysłach, ale też na IT. To właśnie ten obszar, obok oszczędności finansowych i czasowych, wspiera promocję i sprzedaż- mówi Piotr Ferszka, EG Indirect Sales Manager HP Polska, odpowiedzialny za rynek MŚP. Małe i średnie firmy są dla nas bardzo ważne, bez względu na branżę i specyfikę działania, dlatego razem z naszymi partnerami jesteśmy w stanie zaproponować kompletne rozwiązanie zarówno sprzętowe, jak i softwareowe-dodaje Ferszka.

Jak podkreśla wiceprezes B3System S.A., Jarosław Kolankowski, jego spółka przy współpracy z HP zamierza wykorzystać potencjał tkwiący w rynku MŚP. Zdaniem Kolankowskiego rozwój usług IT w firmach z tego sektora można podzielić na dwa modele. Pierwszy to model klasyczny: samodzielne inwestowanie oraz utrzymywanie infrastruktury
i aplikacji przez przedsiębiorstwo. Drugi model zakłada korzystanie z usług dostarczanych przez zewnętrznych operatorów na bazie rozwiązań klasy Cloud Computing. Według Kolankowskiego, ponieważ sprostanie niektórym potrzebom klientów może okazać się nieopłacalne dla operatorów cloudu, w ciągu najbliższych kilku lat oba modele będą rozwijać się równolegle.

Wzrost sprzedaży do sektora MŚP jest jednym z założeń strategicznych B3System S.A. na ten rok, realizowanym jednocześnie z aktywną sprzedażą na rynku enterprise oraz public. B3System S.A. chce maksymalnie wykorzystać potencjał tkwiący w różnych segmentach
i zdywersyfikować ryzyko. W przypadku największych klientów nakłady na IT są stosunkowo duże, ale o kontrakty stara się wielu dostawców w warunkach silnej konkurencji cenowej. Duzi klienci posiadając spore zaplecze IT mogą też czasowo wstrzymywać nowe inwestycje. Sektor MŚP natomiast inwestuje w IT w sposób ciągły i przewidywalny. Dla tego sektora stanowimy wartość w postaci wiedzy i umiejętności przeniesienia ich zasobów firmy do zewnętrznego usługodawcy. Szczególnie, że nie ograniczamy się tylko do migracji fizycznej infrastruktury IT, ale zapewniamy bezpieczeństwo i optymalne zarządzanie taką infrastrukturą- mówi Jarosław Kolankowski.

Małe i średnie przedsiębiorstwa będą miały możliwość poznania rozwiązań firm HP
i B3System S.A. podczas czterech uroczystych spotkań - Regionalnych Gal "Gazel Biznesu 2012", które odbędą się w Lublinie (22.01.2013 r.), Sosnowcu (23.01.2013 r.), Łodzi (5.02.2013 r.) i Krakowie (13.02.2013 r.).

B3System
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki