Awaria w T-Mobile: uważaj na swoje pieniądze

Weronika Szkwarek2016-02-01 11:48redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-02-01 11:48

Awaria MiBOA w T-Mobile, osoby z zewnątrz mogą uzyskać dostęp do cudzych bilingów i na koszt właściciela konta zasilić swój telefon.

Awaria w T-Mobile - osoby z zewnątrz mogą na koszt właściciela konta zasilić swój telefon / fot. Kacper Pempel / FORUM

[Aktualizacja 18:50] T-Mobile na Facebooku: "Nasi specjaliści niezwłoczne podjęli działania naprawcze, w celu przywrócenia pełnej funkcjonalności aplikacji. Wszystkie dane klientów są bezpieczne. Dla uniknięcia wszelkich wątpliwości i w trosce o dane klientów podjęliśmy decyzję o tymczasowym wyłączeniu dostępu do aplikacji self-care oraz w dalszym kroku wprowadzeniu dodatkowo konieczności logowania wyłącznie z pomocą jednorazowych SMS-ów. Przepraszamy za wszelkie niedogodności." - czytamy na oficjalnym profilu.

Firma za pośrednictwem swojego profilu na portalu społecznościowym Facebook poinformowała wcześniej, że wie już o problemie i pracuje nad jego rozwiązaniem. Nadal brak jednak szczegółów co do tego, kiedy usunięcie błędu będzie możliwe.

Od rana mobilna aplikacja MiBOA (służąca do zarządzania rachunkiem za pomocą telefonu) oraz serwis iboa.pl loguje użytkowników na konta innych osób. Osoby z zewnątrz mogą sprawdzić nasze dane, zasilić sobie telefon, sprawdzić historię transakcji czy zmienić stan usługi naszego konta – informuje serwis Niebezpiecznik.pl.

Na profilu T-Mobile Polska firma informuje, że problem został rozwiązany i można bezpiecznie logować się do aplikacji. 

Ostatnio pisaliśmy o podobnej awarii w Allegro, podczas próby logowania, serwis mieszał sesje i dawał dostęp do konta zupełnie innego użytkownika.

Źródło:
Weronika Szkwarek
Weronika Szkwarek
redaktor Bankier.pl

Zajmuje się tematyką prawa pracy. Pisze o związanych z nim nadużyciach i wyzwaniach, jakie stoją przed obecnym rynkiem pracownika. W swoich artykułach zajmuje się również problemami polskich i zagranicznych konsumentów. Autorka cyklu "Życie po etacie", w którym opowiada historie osób decydujących się na zamianę umowy o pracę na własną działalność gospodarczą.

Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (26)

dodaj komentarz
~bodzio
T-mobile to największy złodziej europy,w Polsce bezczelnie okrada klientów i handluje ich danymi osobowymi
~niepelnosprawny_org
kazdy bank ma awarie
~Alicja
IBOA z Heyah nie działa z powodu awarii od 30 października 2015 roku !!!!!!!!!!!!!!

Zgłaszanie do T-Mobile nic nie daje. Konsultanci mówią że wgląd IBOA nie musi być udostępniony przez operatora.
~kotek_burek
Awaria jak to awaria. Natomiast muszę powiedzieć, że u mnie blokada zadziałała od razu i niestety nikt mi konta nie doładował...
~jaro
myslę ze sytuacja od dawna opanowana, ale czekam na oświadczenie co tak naprawdę sie stało i jakie realne szkody tego są. mam nadzieję, że na moim koncie nikt niczego nie nawywijał.
~jo44
oświadczenia nie będzie, ani że ubyło ani że przybyło ..taka "praktyka rynkowa" - termin powszechnie używany, lansowany przez uokki. Szkód nie ma. A to ze 100+ osób w T miało wgląd w twoje konto i połączenia - cóż! trzeba było awarię usunąć więc ... nawet giodo się nie zainteresuje, była awaria - NIE ???
~jo44
idealna okazja aby caly zysk przed opo. wytransferować do Simens Systens w skrócie SS .. no awaria była wszyscy widzieli to i kosztowała niemało naprawa ..ot.
~Piotrek
tak samo jak allegro i olx szybko ogarneli temat, juz nie rozwiewajcie tak tematu, bo nie ma po co. awaria i tyle
~a5
t-MOBILE =Za rozpoczętą sekundę połączenia z zagranicą pobieraja jak za minutę
~użytkownik
...a który operator nir taryfikuje połączeń międzynarodowych/ roamingowych minutowo?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki