Awaria w Mastercard. Problemy z kartami we wszystkich bankach

Mastercard zaliczył awarię. W czwartek wieczorem problemy z płatnościami kartami tego wydawcy mieli klienci wszystkich banków. Po 21:00 poinformowano, że utrudnienia nie powinny już występować.

Około godziny 20-21:00 w internecie roiło się od zgłoszeń zdenerwowanych posiadaczy kart Mastercard, którzy utknęli w sklepach, nie mogąc dokonać płatności plastikami tego wydawcy.

Awaria kart Mastercard dotyka klientów wszystkich banków
Awaria kart Mastercard dotyka klientów wszystkich banków (fot. onephoto / YAY Foto)

mBank był jedną z instytucji, której klienci zmagali się z awarią plastików wydanych przez Mastercard i który komunikował problem w mediach społecznościowych. Występowały problemy z płatnościami kartami, nie działały też wypłaty z bankomatów.

Jak podawał na Twitterze Piotr Rutkowski z biura prasowego mBanku, część transakcji kartami Mastercard udawało się zrealizować. Sami również dokonywaliśmy płatności internetowej za pomocą plastiku tego wydawcy - została zrealizowana bez przeszkód.

"Wspólnie pracujemy nad jak najszybszym rozwiązaniem problemu. Klientów, którzy posiadają karty VISA prosimy o płacenie nimi bądź za pomocą BLIK-a" - informował swoich klientów mBank. O utrudnieniach pisał też m.in. Revolut, potwierdzając, że podczas gdy karty VISA Revolut działają bez przeszkód, te z logo Mastercarda mogą sprawiać posiadaczom problemy.

Tuż po godzinie 21:00 Mastercard Polska poinformował, że awaria została usunięta. "W godzinach wieczornych wystąpiły problemy z procesowaniem niektórych transakcji kartowych. Problem został już rozwiązany i wszystkie transakcje działają poprawnie. Przepraszamy naszych klientów za tę sytuację i wszelkie niedogodności" - podaje instytucja.

(Bankier.pl)

MW

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 karbinadel

Takie są realia "Polski bezgotówkowej", promowanej przez rządzących. Już nie kilka razy w miesiącu, ale kilka razy w tygodniu czytamy o awariach bankowości internetowej, problemach z kartami itd. Jeszcze parę lat temu tego prawie nie było... Ładny postęp?

! Odpowiedz
10 23 shiver5

"posiadaczy kart Mastercard, którzy utknęli w sklepach" - problemy pierwszego świata. Dobrze, że nie skończył im się tam tlen albo azot w powietrzu i się nie podusili.

! Odpowiedz
1 7 y2767651

tak, jest to problem, nie tylko dla tych co nimi placili, ale takze tych co placili gotowka. Bo najpierw sprzedawca musial nabic towary na kase, wtedy nastepowala proba zaplacenia, a na koniec albo szukanie zawieruszonej gotowki w portfelu (lub karty z logo VISY) albo anulacja calej transakcji. I nastepny klient podobnie... Jak nie zauwazyles, to z wyplata z bankomatu takze byly problemy. Ja ruzumiem, ze wszyscy maja miec po kilka kart i to w dodatku z roznymi logami, najlepiej jeszcze wydanymi przez rozne banki, ale tak nie jest. Wiekszosc osob ma jedna karte z jednego banku. Czesto jak ma 2 karty (debetowa + kredytowa) to najczesciej sa z jednego banku i z jednym logiem operatora ;)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 9 shiver5 odpowiada y2767651

A wyobrażasz sobie jakby tak awaria trwała dłużej? Można utknąć w supermarkecie i umrzeć z głodu wśród ton jedzenia.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne