REKLAMA

Awaria w Czajce. Koszt mostu pontonowego na Wiśle wyniósł ponad 355 tys. zł

2021-01-18 19:03
publikacja
2021-01-18 19:03
fot. Jerzy Dudek / FORUM

Koszt budowy, utrzymania i demontażu przez Wojsko Polskie mostu pontonowego na Wiśle wyniósł ponad 355 tys. zł - poinformowało w poniedziałek PAP Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.

"MPWiK otrzymało faktury na łączną kwotę 355 tys. 336,63 zł jako zwrot kosztów poniesionych przez wojsko. Płatność faktur wystawionych 5 stycznia 2021 roku nastąpi najpóźniej do 26 stycznia 2021 roku" - przekazał w poniedziałek Marek Smółka, rzecznik MPWiK, zapytany przez PAP o koszt budowy, utrzymania i demontażu przez Wojsko Polskie mostu pontonowego na Wiśle.

Umowa z wojskiem w tej kwestii zakładała minimalne koszty - zaznaczyła prezes zarządu MPWiK Renata Tomusiak podczas poniedziałkowego śniadania prasowego z dziennikarzami. "To jest zwrot de facto kosztów (...). Taka współpraca, jaką my mieliśmy z Wojskiem Polskim, to jest przykład profesjonalizmu na najwyższym poziomie. Wojsko Polskie zasługuje na przeogromne podziękowania" - podkreśliła Tomusiak.

Wojsko zdemontowało most pontonowy na Wiśle, na którym ułożone były dwie nitki rurociągu tymczasowego doprowadzającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka", w połowie grudnia.

Spółka przełączyła wówczas - jak informowało MPWiK - przepływ ścieków z tymczasowego układu przesyłowego ułożonego na moście pontonowym do nowego, wydrążonego pod Wisłą rurociągu alternatywnego układu przesyłowego i przystąpiła do kolejnej fazy inwestycji, czyli ułożenia kolejnego rurociągu pod dnem Wisły. Całość ma być zakończona w 2022 roku.

Do awarii układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do położonej po prawej stronie Wisły oczyszczalni "Czajka" doszło 29 sierpnia ubiegłego roku. (PAP)

Autorka: Aleksandra Kuźniar, Bartłomiej Figaj

akuz/ bf/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (10)

dodaj komentarz
analaya
To jeśli wina to błędy w rozbudowie Czajki w 2000 roku to po co oni teraz jeszcze to chcą naprawiać jak to i tak nie ma na wieki racji bytu? może lepiej zająć się budową oczyszczalni na Bielanach. Tylko nie wiem kto teraz będzie na tyle odważny żeby ten projekt ruszyć. Może Pietruczuk z Bielan? Jego dzielnicy w końcu To jeśli wina to błędy w rozbudowie Czajki w 2000 roku to po co oni teraz jeszcze to chcą naprawiać jak to i tak nie ma na wieki racji bytu? może lepiej zająć się budową oczyszczalni na Bielanach. Tylko nie wiem kto teraz będzie na tyle odważny żeby ten projekt ruszyć. Może Pietruczuk z Bielan? Jego dzielnicy w końcu mocno sprawa dotyczy.
krrzysiek2
teraz klakiery pisowskie będą wylewać pomyje na Trzaskowskiego nie patrząc ,że oczyszczalnia od początku była wadliwie wykonana, jeszcze przed rządami PO. Lepiej popatrzcie na 2MILIARDY!! utopione w Ostrołękę , która nigdy nie postanie , na bezsensowny przekop mierzei której koszty wzrosły z 800mln na 2 mld. sasinowe teraz klakiery pisowskie będą wylewać pomyje na Trzaskowskiego nie patrząc ,że oczyszczalnia od początku była wadliwie wykonana, jeszcze przed rządami PO. Lepiej popatrzcie na 2MILIARDY!! utopione w Ostrołękę , która nigdy nie postanie , na bezsensowny przekop mierzei której koszty wzrosły z 800mln na 2 mld. sasinowe 70mln i przekręt szumowskiego z maskami i respiratorami. Na pompowanie kasą tatusia rydzyka z wszystkich możliwych resortów!! Pisowskie państwo z dykty...
marxs
słuchajcie mundurowe polskojęzyczne nieroby pensje macie płacone z moich podatków i wypasione emerytury po 15 latach też to może ja wam wystawię rachunek za okradnie mnie przez dziesiątki lat
jacyna2017
Prezydent Awaria w akcji - Czajka po raz kolejny, awaria cieplownictwa, ale jest i pozytyw sad oddaje kamienice Waltzom, bo chodzi o kolesi a nie "wyksztalcona" elyte co i tak zaglosuje na p Rafala bo sie boi sama siebie. Najbogatsze miasto w Polsce a zarzadzane jak bantustan! Gratuluje!
dlaczego_nie
Ciepłownia należy do PGNiG zarządzanego przez pisoski nominatów
33karol33
Trzaskoski twierdzi, że to był zamach
mordad_
To teraz Wojsko Polskie wystawia rachunki? To po co płacimy za ich utrzymanie w naszych podatkach? Wreszcie do czegoś mogło się przydać...

... jak potrzebne jest to ich za bardzo nie ma. A co miesiąc sowity żołd i emerytury po 15 latach....
qart
Strefa relaksu kosztowała MILION, dlaczego Wojsko Polskie tak tanio sobie liczy? Trzaskowski pokazał nie raz, że pieniądze warszawiaków potrafi wydawać :-)
grzegorzkubik
Ech Trzaskowski do wymiany. Podobno KO leci za Hołownię na trzecią pozycję zatem Stolica może zmienić prezydenta za 3 lata.
dlaczego_nie
Pytanie czy starczy ambon żeby pisoski pomazaniec miał szanse na kolejna kadencje

Powiązane: Awaria oczyszczalni ścieków Czajka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki