Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online TERAZ

Redakcja poleca

Rozliczającym PIT-y kolejny rok z rzędu polecamy sprawdzony, a przy tym darmowy program e-Pity. To proste w obsłudze narzędzie, z którym poradzi sobie każdy podatnik. Co ważne - umożliwia też wysłanie gotowego druku do urzędu skarbowego.

Malwina Wrotniak

Malwina Wrotniak redaktor naczelna Bankier.pl

Już 300 tys. rozliczeń PIT-ów. Mimo że były problemy z logowaniem

W sobotę, 15 lutego, rozpoczął się czas rozliczeń e-PIT. Niestety duże zainteresowanie Polaków  przełożyło się na początkowe problemy. Podatnicy zgłaszali problemy z logowaniem i korzystaniem z serwisu Twój e-PIT, a resort finansów ostrzegał przed oszustami, którzy postanowili wykorzystać okazję.

(fot. GaudiLab / Shutterstock)

Wśród tegorocznych zmian są możliwości złożenia elektronicznego PIT-28 lub PIT-36, obok znanych już z ubiegłego roku formularzy PIT-37 i PIT-38.

"Od północy do teraz wpłynęło do nas już 60 tys. deklaracji. I ta liczba stale rośnie - informował rzecznik resortu finansów.

Przed godziną 18:00 w sobotę licznik wskazywał 85 tys. deklaracji. Poniedziałkowy poranek przyniósł 270 tys. wysłanych deklaracji, a po 13 było już w systemie 300 tys. PIT-ów.

Były problemy z logowaniem i wysyłką PIT-u

Wiele osób, które tuż po uruchomieniu w sobotę usługi chciało skorzystać z możliwości samodzielnego rozliczenia przez internet, napotkało na problemy.

"Od 10:00 próbuje rozliczyć swój PIT. Niestety wysokie zainteresowanie do teraz chyba nie pozwala na wykonanie czynności. Komunikat  „Nie udało się przetworzyć twojego zapytania. Przepraszamy wystąpił błąd po naszej stronie. Spróbuj ponownie później" - na alert@bankier.pl napisał nasz czytelnik.

"Może i można się rozliczać, ale tak muli że nie da się rozliczyć "Nie udało się pobrać twoich złożonych dokumentów, spróbuj ponownie później" - komentuje podatnik piszący na profilu resortu finansów na Twitterze.

(Twitter)

"Jakieś problemy na stronie. Nie da się zalogować ani przez PZ ani przez dane" - alarmuje kolejna osoba.

"Ładowanie Twoje dokumenty trwa i trwa... i końca nie widać. Ale już z zalogowaniem był problem :(" - czytamy dalej".

"Mi wreszcie udało się zalogować a dokument nie został przygotowany ( nie ma nic) Pit pracodawca wysłał bo w zakładce "Twoje dane źródłowe" jest pit wysłany przez pracodawce" - zgłasza podatnik.

Po godzinie 15:00 sprawę skomentował rzecznik resortu, Paweł Jurek. "Otrzymaliśmy sygnały, że sporadycznie występowały utrudnienia w logowaniu do usługi. Obecnie nie powinny mieć miejsca".

Uwaga na oszustów, ministerstwo ostrzega

Pierwszy dzień rozliczeń postanowili wykorzystać oszuści. Resort finansów ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail, które zawierają informacje o pomyślnie wysłanych zeznaniach do systemu e-Deklaracje Ministerstwa Finansów.

"Informujemy, że udostępnione przez Krajową Administracje Skarbową (KAS) zeznania podatkowe PIT-37, PIT-38, PIT-36 i PIT-28 dostępne są wyłącznie w usłudze Twój e-PIT na stronie podatki.gov.pl.

MF i KAS nie wysyłają do podatników żadnych widomości e-mail podczas składania zeznań podatkowych." - czytamy w komunikacie.

Wiadomości takie należy traktować jako niebezpieczne i je usuwać.

PIT – co odliczyć w 2020 roku?

Ulga na dziecko i termomodernizacyjna, odliczenia z tytułu krwiodawstwa lub przekazania darowizny na cele edukacyjne, charytatywne albo społeczne. Sprawdzamy, o jakie kwoty możemy zmniejszyć podatek dochodowy w 2020 roku. O czym warto pamiętać podczas rozliczania PIT?

KWS

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 sebsoft

od 15 lutego nie można wysłać pit 36
co za tandeta - kontakt z helpdeskiem? żart

! Odpowiedz
0 4 elear

21:00 Pit rozliczony bez problemu, super sprawa.
pozdrawiam

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
18 23 halz

Ok. godz. 10.30 dwukrotnie rozliczyłem pit-37 oraz pit-28. Nie miałem żadnych problemów z logowaniem, ani z pobraniem UPO. Czyżby ten artykuł był propagandową wstawką?

! Odpowiedz
0 1 sebsoft

spróbuj wysłać pit 36 kozaku...

! Odpowiedz
5 30 sammler

Około 11.00 rozliczyłem bez problemów PIT-37.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.