REKLAMA

Już 300 tys. rozliczeń PIT-ów. Mimo że były problemy z logowaniem

2020-02-15 13:37, akt.2020-02-17 13:28
publikacja
2020-02-15 13:37
aktualizacja
2020-02-17 13:28

W sobotę, 15 lutego, rozpoczął się czas rozliczeń e-PIT. Niestety duże zainteresowanie Polaków  przełożyło się na początkowe problemy. Podatnicy zgłaszali problemy z logowaniem i korzystaniem z serwisu Twój e-PIT, a resort finansów ostrzegał przed oszustami, którzy postanowili wykorzystać okazję.

/ fot. GaudiLab / Shutterstock

Wśród tegorocznych zmian są możliwości złożenia elektronicznego PIT-28 lub PIT-36, obok znanych już z ubiegłego roku formularzy PIT-37 i PIT-38.

"Od północy do teraz wpłynęło do nas już 60 tys. deklaracji. I ta liczba stale rośnie - informował rzecznik resortu finansów.

Przed godziną 18:00 w sobotę licznik wskazywał 85 tys. deklaracji. Poniedziałkowy poranek przyniósł 270 tys. wysłanych deklaracji, a po 13 było już w systemie 300 tys. PIT-ów.

Były problemy z logowaniem i wysyłką PIT-u

Wiele osób, które tuż po uruchomieniu w sobotę usługi chciało skorzystać z możliwości samodzielnego rozliczenia przez internet, napotkało na problemy.

"Od 10:00 próbuje rozliczyć swój PIT. Niestety wysokie zainteresowanie do teraz chyba nie pozwala na wykonanie czynności. Komunikat  „Nie udało się przetworzyć twojego zapytania. Przepraszamy wystąpił błąd po naszej stronie. Spróbuj ponownie później" - na alert@bankier.pl napisał nasz czytelnik.

"Może i można się rozliczać, ale tak muli że nie da się rozliczyć "Nie udało się pobrać twoich złożonych dokumentów, spróbuj ponownie później" - komentuje podatnik piszący na profilu resortu finansów na Twitterze.

/ Twitter

"Jakieś problemy na stronie. Nie da się zalogować ani przez PZ ani przez dane" - alarmuje kolejna osoba.

"Ładowanie Twoje dokumenty trwa i trwa... i końca nie widać. Ale już z zalogowaniem był problem :(" - czytamy dalej".

"Mi wreszcie udało się zalogować a dokument nie został przygotowany ( nie ma nic) Pit pracodawca wysłał bo w zakładce "Twoje dane źródłowe" jest pit wysłany przez pracodawce" - zgłasza podatnik.

Po godzinie 15:00 sprawę skomentował rzecznik resortu, Paweł Jurek. "Otrzymaliśmy sygnały, że sporadycznie występowały utrudnienia w logowaniu do usługi. Obecnie nie powinny mieć miejsca".

Uwaga na oszustów, ministerstwo ostrzega

Pierwszy dzień rozliczeń postanowili wykorzystać oszuści. Resort finansów ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail, które zawierają informacje o pomyślnie wysłanych zeznaniach do systemu e-Deklaracje Ministerstwa Finansów.

"Informujemy, że udostępnione przez Krajową Administracje Skarbową (KAS) zeznania podatkowe PIT-37, PIT-38, PIT-36 i PIT-28 dostępne są wyłącznie w usłudze Twój e-PIT na stronie podatki.gov.pl.

MF i KAS nie wysyłają do podatników żadnych widomości e-mail podczas składania zeznań podatkowych." - czytamy w komunikacie.

Wiadomości takie należy traktować jako niebezpieczne i je usuwać.

PIT – co odliczyć w 2020 roku?

Ulga na dziecko i termomodernizacyjna, odliczenia z tytułu krwiodawstwa lub przekazania darowizny na cele edukacyjne, charytatywne albo społeczne. Sprawdzamy, o jakie kwoty możemy zmniejszyć podatek dochodowy w 2020 roku. O czym warto pamiętać podczas rozliczania PIT?

KWS

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
sebsoft
od 15 lutego nie można wysłać pit 36
co za tandeta - kontakt z helpdeskiem? żart

elear
21:00 Pit rozliczony bez problemu, super sprawa.
pozdrawiam
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
halz
Ok. godz. 10.30 dwukrotnie rozliczyłem pit-37 oraz pit-28. Nie miałem żadnych problemów z logowaniem, ani z pobraniem UPO. Czyżby ten artykuł był propagandową wstawką?
sebsoft
spróbuj wysłać pit 36 kozaku...
sammler
Około 11.00 rozliczyłem bez problemów PIT-37.

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2019

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki