REKLAMA

Auta marzeń - pasja i inwestycja?

2014-06-26 15:48
publikacja
2014-06-26 15:48
Auta marzeń - pasja i inwestycja?
Auta marzeń - pasja i inwestycja?
fot. Łukasz Pyzara / / Bankier.tv

Ferrari, Lamborghini i Mercedes, ale i Polski Fiat 126p potrafią rozgrzać marzenia miłośników motoryzacji. I portfele nie tylko w kontekście zakupu, ale i inwestycji.

Auta marzeń - pasja i inwestycja?

Start odtwarzacza ...

15 lipca bieżącego roku na polskim rynku private bankingu pojawi się oferta Lion's Banku - Classic Car Portfolio Management. Pomoc w budowaniu i zarządzaniu kolekcją luksusowych, kolekcjonerskich czy zabytkowych aut brzmi jak usługa dla najzamożniejszych, ale - jak zapowiada bank - dwa, trzy egzemplarze ciekawych modeli samochodów można nabyć już od 50 tysięcy złotych.

Oczywiście nie każdy wóz przyniesie nam solidny zwrot z inwestycji. Podstawowym walorem kolekcjonerskiego auta będzie jego rzadkość - wysoką wartość uzyskują te wyprodukowane w małej liczbie lub w ograniczonych serii, w tym modele prototypowe czy pochodzące ze znanych biur projektowych. Dobrą inwestycją będą też sportowe czy luksusowe auta starsze niż 30 lat, oczywiście zachowane w dobrym stanie lub odrestaurowane.

Rynek inwestycji alternatywnych to w Polsce wciąż stosunkowa nowość, zarezerwowana dla nielicznych pasjonatów, kolekcjonerów i, jak twierdzą niektórzy, ryzykantów. Polskich Miłośników motoryzacji i inwestycji kusi między innymi Supercar Club firmowany przez Krzysztofa Hołowczyca - poza emocjami związanymi z jazdą superautami proponujący możliwość uzyskania nawet 18-procentowego zwrotu z inwestycji w użyczony klubowi samochód. To jednak oferta dla wąskiej grupy odbiorców.

Jednak już w 2012 roku Polacy zainwestowali ponad 1 mld złotych w drogie, kolekcjonerskie alkohole. Dla porównania - inwestycja w whisky może zacząć się od kwoty 2 500 euro, trwać minimum 5 lat, a przewidywany zysk może wahać się między 80 aż po 300% - w przypadku najszybciej drożejących trunków.

Czy pomysł inwestowania w kolekcje aut przyjmie się w Polsce? I pytanie najważniejsze - ile można będzie na nich zarobić? To pokaże czas. Pamiętajmy, że każda inwestycja łączy się z ryzykiem - oby mniejszym niż szybka jazda po polskich drogach.

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki