Austria zastrzega sobie prawo do odsyłania imigrantów do Węgier

Austria zastrzega sobie prawo do odmowy wstępu na jej terytorium migrantów z Węgier, którzy nie złożą wniosku o azyl - powiedział rzecznik austriackiego MSW.

W piątek węgierska policja poinformowała, że migrantów, którzy zostali przywiezieni tego dnia autobusami z Chorwacji, skierowano do ośrodków przyjęć i rejestracji w miejscowościach Szentgotthard i Vamosszabadi przy granicy z Austrią.

Rzecznik powiedział, że Austria spodziewa się, że jej granicę z Węgrami przekroczy ok. półtora tysiąca migrantów i - w zależności od tego, czy złożą oni wniosek o azyl - pozwoli im na wjazd albo odmówi tego prawa, "zgodnie z zasadą proporcjonalności".

Dziesiątki tysięcy migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej wybrały drogę przez Bałkany, Węgry i Austrię do Niemiec, by ubiegać się tam o azyl.

Granicę chorwacko-węgierską pokonały w piątek setki migrantów przywiezionych tam autobusami przez władze w Zagrzebiu. Tego samego dnia tysiąc migrantów przyjechało na Węgry z Chorwacji pociągiem.

Austriacki rząd poinformował o braku koordynacji węgierskich władz z władzami w Wiedniu w sprawie skierowania autobusami kilkuset migrantów do ośrodków nad granicę z Austrią. (PAP)

kot/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil