REKLAMA

Austria wprowadza od wtorku całkowity lockdown

2020-10-31 17:49
publikacja
2020-10-31 17:49
fot. LEONHARD FOEGER / FORUM/Reuters

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz ogłosił w sobotę po południu, że od wtorku w całym kraju zostanie wprowadzona niemal całkowita blokada życia gospodarczego i społecznego w związku z epidemią koronawirusa.

W Austrii zostanie wprowadzona godzina policyjna, ale większość zakładów pracy ma funkcjonować w normalnym trybie. Godzina policyjna, która - w nadziei władz - ma przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród młodych, będzie obowiązywać od godz. 20 do godz. 6 rano.

Zakłady przemysłowe i sklepy będą kontynuować działalność jak dotychczas - podkreślił kanclerz. Zaznaczył, że restauracje będą mogły realizować wyłącznie zamówienia na wynos; zakazana będzie obsługa gości na miejscu.

Kanclerz zapowiedział, że szkoły średnie i uniwersytety mają obowiązek przejścia od wtorku na nauczanie zdalne. Szkoły podstawowe, a zwłaszcza młodsze klasy i przedszkola będą funkcjonować w trybie stacjonarnym, aby rodzice mogli chodzić do pracy.

Wszystkie hotele zostaną zamknięte dla turystów, a zatrzymywać się w nich będą mogli tylko goście przybywający do danej miejscowości w sprawach służbowych.

Wprowadzane obostrzenia będą obowiązywać przez cały listopad. W grudniu stopniowo, „krok po kroku”, będą one łagodzone – zapewnił Kurz.

Kanclerz zapowiedział, że zamykane na mocy rozporządzenia rządu przedsiębiorstwa i spółki otrzymają 80-procentową rekompensatę za ponoszone straty. Rząd przedstawi też program, mający przeciwdziałać zwolnieniom w sferze produkcyjnej. Szczegóły zostaną opublikowane w najbliższych dniach – poinformował Kurz. (PAP)

mars/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (12)

dodaj komentarz
mmonline420
W Hiszpanii, Wlk. Brytanii, Niemczech, Austrii, Czechach i w Polsce - krajach o odmiennych klimatach, społeczeństwach, systemach zdrowotnych, generalnie dużych odmiennościach pandemia szerzy się jednocześnie w takim samym zakresie, w tym samym czasie i w takim samym zakresie "podejmowanie działania" dają takie same,W Hiszpanii, Wlk. Brytanii, Niemczech, Austrii, Czechach i w Polsce - krajach o odmiennych klimatach, społeczeństwach, systemach zdrowotnych, generalnie dużych odmiennościach pandemia szerzy się jednocześnie w takim samym zakresie, w tym samym czasie i w takim samym zakresie "podejmowanie działania" dają takie same, znikome rezultaty. Przynajmniej tak wynika ze statystyk testów (które oczywiście są zmanipulowane). Na dodatek obecne lockdowny są wprowadzone na takim sam okres - czyli na listopad, podczas gdy okres występowania koronawirusów w przyrodzie to zasadniczo grudzień-kwiecień.
Media zatem twierdzą, że ludzie to kretyni którzy nie potrafią powiązać podstawowych faktów.
secundus
i tylko ten wykres śmiertelności.....

https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps
ajwaja
Trza kochac Europe, bo tak szybko sie konczy.
GB, Austria, Niemcy, Francja, Czechy itd. virus masakruje
Wlosi jeszcze sie bronia

Wygraja panstwa z OK micro-geopolityka, Rosja, Chiny sprzedaja Corona szczepionki, Bialorus, Brazylia, Venezuela, Meksyk itd. Wegrzy mysla
Kal-boje zapowiadali i szczepionek nie maja. Moze
Trza kochac Europe, bo tak szybko sie konczy.
GB, Austria, Niemcy, Francja, Czechy itd. virus masakruje
Wlosi jeszcze sie bronia

Wygraja panstwa z OK micro-geopolityka, Rosja, Chiny sprzedaja Corona szczepionki, Bialorus, Brazylia, Venezuela, Meksyk itd. Wegrzy mysla
Kal-boje zapowiadali i szczepionek nie maja. Moze byc, ze niechca > Gates, Soros, NWO

Do tego dochodza ptasia-grypa, virus, inne odzwierzece + nowe postacie, odmiany Corony
ajwaja
Nawet bez lock-downem w Europie,
nie jest rózowo + lock-down bedzie np. w Niemczech bardzo nie wesolo:
________________
""W dniu dzisiejszym Destatis opublikował dane kwartalne dotyczące produktu krajowego brutto. Po spadku PKB o 2,1% r/r w pierwszym kwartale, w drugim o 11,3%, a w trzecim o 4,3% (lipiec, sierpień,
Nawet bez lock-downem w Europie,
nie jest rózowo + lock-down bedzie np. w Niemczech bardzo nie wesolo:
________________
""W dniu dzisiejszym Destatis opublikował dane kwartalne dotyczące produktu krajowego brutto. Po spadku PKB o 2,1% r/r w pierwszym kwartale, w drugim o 11,3%, a w trzecim o 4,3% (lipiec, sierpień, wrzesień).""
artureg
To Polsce do lockdownu w wydaniu austriackim już niewiele brakuje. Tylko zamknięcie hoteli, które teraz są i tak niemal puste oraz godziny policyjnej, która przy tej liczbie demonstracji i tak się nie uda.
budoni
Niestety masz rację. Młodzież urządziła sobie zabawę na ulicach podpuszczona przez lewactwo chcące odzyskać władzę. Tak na prawdę jest im obojętne co jest na transparentach ważne że mogą wyjść z domu i jest dym.
piotr_malkontent
Świat już nigdy nie będzie taki jak przed pandemią. Jeżeli tęsknicie za dobrobytem to musicie wyemigrować do Azji.
marxs
pierwsze zdanie prawdziwe drugie jednak nie
czerwony_wiewior
U nas jest coraz bardziej wschodnio, ale dobrobytu nie widać
endes odpowiada czerwony_wiewior
To zabierz się do pracy... dobrobyt nie bierze się z niczego

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki