REKLAMA

Austria rezygnuje ze szczepionki AstraZeneca

2021-05-18 15:23
publikacja
2021-05-18 15:23
Austria rezygnuje ze szczepionki AstraZeneca
Austria rezygnuje ze szczepionki AstraZeneca
fot. Mike Mareen / / Shutterstock

Austria zrezygnuje ze szczepień preparatem firmy AstraZeneca, poinformował w poniedziałek wieczorem minister zdrowia Wolfgang Mueckstein.

"Prawdopodobnie będziemy szczepić tym preparatem do początku czerwca, a potem koniec. (...) Zrezygnujemy z AstraZeneki" - powiedział w wywiadzie dla telewizji Puls 24.

Minister zwrócił uwagę, że podjął taką decyzję nie tylko ze względu na znaczne opóźnienia w dostawach preparatu w całej Europie, ale również przez nieufność obywateli do przyjmowania tej szczepionki spowodowaną bardzo rzadkimi przypadkami zakrzepicy żył.

W tej kwestii jednak, Mueckstein, który jest zawodowym lekarzem, podtrzymał opinię Europejskiej Agencji Leków (EMA) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), mówiąc, że preparat zapewnia "wysoki poziom ochrony", a korzyści z jego przyjęcia są większe niż ewentualne ryzyka.

Austria, gdzie 8,9 mln obywateli, czyli jedna trzecia populacji, przyjęła co najmniej pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19, zamówiła miliony szczepionek na lata 2022 i 2023, głównie firm Pfizer/BionTech i Moderna, które wykorzystują technologię mRNA.

Z AstraZeneki zrezygnowały już Dania (w połowie kwietnia) oraz Norwegia (w maju). (PAP)

skib/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
jacek-19
Jak sa nieslowni w dostawach to mogli sie tego spodziewac.
nonnn
medycyna nadal nie zdekodowala genomu a juz eksperymentuja, dla mnie to koniec ludzkosci - teraz kazdy czlowiek bedzie na terapi genowej - mutanci zombie, selekcja naturalna swiata zwierzat juz czlowieka nie dotyczy dlatego ludzkosc nie przetrwa, malpy i inne naczelne w kolejce na przejecie sterow tej planety.
samsza
NOP-negacze poznikali, smuteczek ?

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki