Austria przedłuża środki nadzwyczajne w związku z koronawirusem

Środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa zostały przedłużone do 13 kwietnia – poinformował w poniedziałek kanclerz Sebastian Kurz. W Austrii jest 9 125 zakażonych koronawirusem. W wyniku choroby zmarło dotychczas 108 osób.

„Wszyscy eksperci potwierdzają nam, że postępujemy słusznie. Środki działają, ale musimy trwać” - powiedział na poniedziałkowej konferencji Sebastian Kurz.

Kanclerz podziękował Austriakom, że stosują się do ograniczeń. „To jest maraton” - stwierdził i dodał, że każdy, kto przestrzega obostrzeń, ratuje tym samym ludzkie życia.

Austriackie władze postanowiły wprowadzić dodatkowe regulacje, które mają spowolnić rozprzestrzenianie się epidemii COVID-19: hotelarze zamkną swoje obiekty dla turystów, a w miejscach publicznych obowiązywać będzie nakaz noszenia maseczek ochronnych. Dziennik „Kronen Zeitung“ na swojej stronie internetowej precyzuje, że zasada będzie obejmować np. osoby robiące zakupy w supermarketach.

Grupy szczególnie narażone, np. ludzie starsi lub osoby cierpiące na schorzenia, które mogą pogorszyć przebieg zakażenia COVID-19, będą mogły czasowo zrezygnować z wykonywania obowiązków zawodowych lub pracować zdalnie.

Kurz zapowiedział także wzmocnioną kontrolę obowiązujących przepisów.

W Austrii z powodu koronawirusa zmarło 108 osób – poinformował w poniedziałek towarzyszący kanclerzowi podczas konferencji prasowej minister zdrowia Rudolf Anschober. Dotychczas zidentyfikowano 9 125 przypadków zakażeń. 646 osoby wyzdrowiały – podał minister.

Z Lipska Łukasz Grajewski

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil