REKLAMA

Ateny są najbardziej stresującym miastem Unii Europejskiej

2017-09-16 06:36
publikacja
2017-09-16 06:36

Ateny najbardziej stresującym miastem Wspólnoty - tak wynika z badania, które przeprowadziła firma Zipjet. Brało w nim udział 150 miast z różnych części świata.

fot. / / YAY Foto

W badaniu uwzględniono między innymi takie czynniki jak natężenie ruchu na ulicach, ilość zieleni w mieście, sytuacja ekonomiczną jego mieszkańców, stopa bezrobocia, zaludnienie, poczucie bezpieczeństwa i równouprawnienie płci. Wyniki analizy pokazały, że bardziej stresujące od Aten miasta w Europie to jedynie Moskwa i uwzględniony w badaniu Stambuł.

Makis, mieszkaniec stolicy Grecji, powiedział Polskiemu Radiu, że zgadza się z wynikami badania. Podkreślił, że Ateny są pięknym, słonecznym miastem, ale jednocześnie uciążliwym, do którego trzeba się przystosować. Wyjaśnił, że rytm życia jest tu szybki, a stres potęguje to, jak działa komunikacja miejska, korki na drogach, ciągłe strajki i kryzys gospodarczy.

W badaniu źle wypadły też takie miasta, jak Bukareszt, Sofia, Belgrad czy Rzym. Z kolei najmniej stresującym miastem Europy jest - zgodnie z analizą - Stuttgart.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Kukiel-Vraila, Ateny/Siekaj

Źródło:IAR
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
ajwaj
Szczescie, ze w tym badaniu Kijów dobrze wypadl - tylko 2 bomby, 24 strzelanin itd. w tym tygodniu, 2 mosty zawalone itd.

Nota bene: ciekawe, ze GOOGLE znajduje na pierwszej stronie Firme Zipjet = chemiczne czyszczenie odziezy w Berlinie :) To tak jak ten 1. Arab z Kebabu w Londynie z Centrum Obserwacji Syrii ??? Zreszta,
Szczescie, ze w tym badaniu Kijów dobrze wypadl - tylko 2 bomby, 24 strzelanin itd. w tym tygodniu, 2 mosty zawalone itd.

Nota bene: ciekawe, ze GOOGLE znajduje na pierwszej stronie Firme Zipjet = chemiczne czyszczenie odziezy w Berlinie :) To tak jak ten 1. Arab z Kebabu w Londynie z Centrum Obserwacji Syrii ??? Zreszta, moze oprócz prania majtek - robia jakies bedania :)
plutarch
Uczciwie zarobiona kopiejka, nieprawdaż?
forfun
lenistwo zbadajcie zobaczymy co wyjdzie

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki