Ateny grożą Unii. Grecy zaleją Europę?

2015-02-27 19:41
publikacja
2015-02-27 19:41
fot. hynci / Thinkstock

Wiceminister spraw wewnętrznych Grecji Janis Panusis zagroził skierowaniem do innych krajów UE fali uchodźców, liczącej setki tysięcy osób, jeżeli jego kraj nie otrzyma większej pomocy na opiekę nad imigrantami - podał w piątek niemiecki tygodnik "Focus".

(fot. hynci / Thinkstock)

Jeżeli nie otrzymamy większej pomocy, "wystawimy 300 tysiącom imigrantów dokumenty podróżne i zalejemy nimi Europę" - cytuje "Focus" Panusisa. Jak pisze niemiecki tygodnik, w greckim radiu polityk miał mówić nawet o pół milionie uchodźców. Według "Focusa" właśnie tylu nielegalnych emigrantów przebywa obecnie na terenie Grecji.

Panusis krytykował niedawno unijne rozporządzenie zobowiązujące do rozpatrzenia wniosku pierwsze państwo, do którego osoba ubiegająca się o azyl wjechała (tzw. Dublin III). Przepisy zakazują władzom Grecji odsyłania uchodźców do innych krajów. Grecki polityk opowiedział się za bardziej sprawiedliwym rozdziałem imigrantów wśród krajów UE, a także uwzględnieniem sytuacji ekonomicznej tych krajów. (PAP)

lep/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Komentarze (24)

dodaj komentarz
~arti
wysłac do afaganistanu ,tam zrobia porzadek talibowie
~polak
dawaj ,przysyłaj ich do Polski . Trzeba nam bardzo taniej siły roboczej???
~maja
Jak tak Niemcy źle kierują UE to my Polacy zalejmy Niemcy. Jak dobrobyt niechce przyjść do nas wyjedżmy do dobrobytu.
~darecki
To uważaj abyś kopa z d*** od tego dobrobytu nie otrzymała zamian.
~jo44
niech przybywaja niewierni , trzeba rąk do pracy, kapiału ludzkiego... ale niech nie myslą że tu tak pieknie na kazdym rogu jest i będzie:
https://www.youtube.com/watch?v=_51qmCDnmkk
~emigrant
Jako emigrant spedzilem dwa lata w Grecji 88-90. Jedyne co moglismy jako emigranic to nielegalnie pracowac na legalnym pobycie. Bez emigrantow, turystow i Europy pozdychaliby z glodu. Banda nierobow, cale dnie siedza w tawernach krecac te swoje koraliki przy jednej kawie lub pieprza o polityce. Banka MALAKOW!!!
~Tomasz
Stanowisko Gracji jest uzasadnione. Francuzi, Brytyjczycy i Włosi byli pierwsi do bombardowania Libii, a więc teraz powinni przyjąć imigrantów z Afryki, zamiast zasłaniać się Grekami.
~endi
zamknąć granicę UE dla Greków , a jak przyjadą nielegalnie skierować na pół roku ciężkich robót i odesłać do Grecji
~jo44
na budowę odesłać .. https://www.youtube.com/watch?v=XW_gZ83fnVU
~endi odpowiada ~jo44
sam widzisz czego chwyta się kler by wzbudzić popłoch wśród ludu , przerażony lud to posłuszny , a posłuszny to dający kasę ... kler nie ma żadnego szacunku dla ludzkich szczątków

Powiązane: Co się dzieje ze strefą euro?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki