REKLAMA

Kiciński: Atak hakerów na CD Projekt wpłynie w krótkim terminie na tempo prac nad grami

2021-02-09 15:56
publikacja
2021-02-09 15:56
Kiciński: Atak hakerów na CD Projekt wpłynie w krótkim terminie na tempo prac nad grami
Kiciński: Atak hakerów na CD Projekt wpłynie w krótkim terminie na tempo prac nad grami
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

CD Projekt bada wtorkowy cyberatak, zabezpiecza infrastrukturę i przywraca utracone dane z kopii zapasowych - poinformował prezes Adam Kiciński. Firma nie jest w stanie obecnie ocenić długoterminowych skutków ataku, ale w krótkim terminie wpłynie on na tempo prac nad grami.

"Ofiarą ataku padły serwery i znajdujące się na nich zasoby Grupy CD Projekt. Zgodnie z naszą najlepszą wiedzą nie doszło do wycieku danych osobowych graczy i innych użytkowników naszych usług. W tej chwili skupiamy się na badaniu samego incydentu, zabezpieczaniu infrastruktury i przywracaniu danych, które zgodnie z naszymi wewnętrznymi procedurami są regularnie zapisywane w formie kopii zapasowych (tzw. backup)" - napisał Kiciński w odpowiedzi na pytania PAP Biznes.

"Jest więc zbyt wcześnie, aby oceniać długoterminowe skutki ataku. Na pewno krótkoterminowo wpłynie on na tempo prowadzonych prac deweloperskich" - dodał.

We wtorek przed godz. 9.00 CD Projekt podał na Twitterze, że wewnętrzna sieć firmy została zaatakowana przez nieznanych sprawców, skradziono część danych. Kurs akcji spółki zareagował spadkiem o ponad 5 proc.

fot. / / Bankier.pl

"W dzisiejszej komunikacji opublikowaliśmy całość komunikatu przestępców za wyłączeniem adresów mailowych, na które mieliśmy się z nimi kontaktować. W informacji pozostawionej przez przestępców nie było żądania okupu. Znalazła się natomiast groźba upublicznienia skradzionych dokumentów i danych w razie niespełnienia żądań oraz oczekiwanie kontaktu w ciągu 48 godzin" - napisał prezes CD Projektu.

Kiciński ocenił, że dotychczasowe ustalenia firmy dotyczące ataku i jego skutków nie uzasadniają przekazywania informacji w trybie raportu bieżącego, jako informacji poufnej.

"Obecnie podejmujemy odpowiednie działania, w tym wyjaśniające i weryfikujące, w związku z atakiem. Jeżeli wnioski wynikające z dokonania przez zarząd całościowej analizy stwierdzonych skutków ataku i ich wpływu na działalność spółki będą świadczyć o zasadności opublikowania przez nas raportu bieżącego - raport zostanie opublikowany niezwłocznie" - napisał Kiciński.

"Nasze obecne podejście jest zgodne ze stosowaną do tej pory praktyką komunikacyjną w tego rodzaju przypadkach z lat ubiegłych" - dodał. (PAP Biznes)

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
chojnak
Proponuję szefostwu CD Projektu jeszcze bardziej zaangażować się we wsparcie wszelkiej maści ruchów progresywnych. Przed kompami posadzić więcej osób zróżnicowanych etnicznie, pigmentalnie oraz oczywiście co do preferencji seksualnych. Na ścianach więcej kolorowych flag, vlepek oraz bilbordów promujących 64 płcie (czy już może 128 Proponuję szefostwu CD Projektu jeszcze bardziej zaangażować się we wsparcie wszelkiej maści ruchów progresywnych. Przed kompami posadzić więcej osób zróżnicowanych etnicznie, pigmentalnie oraz oczywiście co do preferencji seksualnych. Na ścianach więcej kolorowych flag, vlepek oraz bilbordów promujących 64 płcie (czy już może 128 ... sam nie wiem, co weekend domyślają nowe). Precz ze staroświeckim, opresyjnie patriarchalnym zatrudnianiem osób wybieranych pod kątem kompetencji !!!
chudy_january
Panie Prezesie
firma zatrudnia za dużo informatyków, z a byt mało uwagę zwraca na parytety !

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki