Asystent Google w Polsce ma nowe funkcje

Głosowy Asystent Google pojawił się w Polsce na początku tego roku, a usługa jest coraz bardziej rozbudowywana. Aplikacja obecnie pozwala również zamówić jedzenie przez Pyszne.pl i kupić bilety autobusowe na przejazdy FlixBusem.

Asystent Google po trzech miesiącach funkcjonowania na Polskim rynku zaczyna wprowadzać nowe udogodnienia. Tym razem z pewnością ucieszą się z tego miłośnicy zamawiania posiłków przez internet, którzy przy pomocy asystenta skorzystają z portalu Pyszne.pl jeszcze szybciej.

(fot. Jaap Arriens / FORUM)

Jak działa Asystent Google?

Po dołączeniu nowych partnerów Asystent Google umożliwi swoim użytkownikom przeprowadzenie pełnej transakcji wyłącznie za pomocą głosu i wydania odpowiednich komend. Wystarczy powiedzieć „OK Google, zapytaj FlixBus o połączenie z Wrocławia do Warszawy”, by móc kupić bilet na interesujące nas połączenie. Jeśli użytkownik Asystenta zgłodnieje i będzie chciał zamówić jedzenie, wystarczy, że wyda komendę „OK Google, porozmawiaj z Pyszne”, dzięki czemu będzie mógł wybrać interesującą go restaurację i zamówić posiłek z dowozem.

Google zapowiada, że już niedługo pojawią się kolejni partnerzy i będziemy mogli skorzystać z innych ciekawych usług. Dużą zaletą dotychczasowych rozwiązań jest to, że cała transakcja nie wymaga od użytkownika sięgania po telefon, jest to najprościej mówiąc wygodna opcja.

Korzystanie z Asystenta Google jest intuicyjne. Posiadając telefon z Androidem, wystarczy powiedzieć „OK Google” lub dłużej przytrzymać „home”. Przy oprogramowaniu IOS wymagana jest instalacja aplikacji Google Assistant, po czym standardowo powiedzieć „OK Google” i korzystać ze wszystkich możliwości, które udostępnia apka.

Inne korzyści Asystenta Google

Aplikacja jest na naszym rynku stosunkowo krótko, jednak już zaczyna ułatwiać życie swoim użytkownikom. Za jej pomocą można również m.in.:

  • wyszukać oferty na korzystne połączenia lotnicze,
  • sprawdzić, kiedy jest niehandlowa niedziela,
  • dowiedzieć się, jaki jest poziom smogu,
  • posłuchać o najważniejszych wydarzeniach z kraju i ze świata,
  • zagrać z Asystentem w „słówka”,
  • poznać ofertę Play.

Asystent Google przyda się do szybkiego zamawiania jedzenia, jednak aktualna wersja pozwala skonfigurować aplikację tylko z trzema restauracjami, więc ma mniejsze możliwości niż te, które daje Pyszne.pl ze swoją obszerną bazą miejsc, w których zamówimy posiłek. W przypadku wyszukiwania połączenia na FlixBusa wszystko przebiega sprawnie od odnalezienia interesującego połączenia, aż po zakup biletu.

Joanna Leja

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 czytacz

Niedługo może przybyć jeszcze jedno udogodnienie-niknięcie pieniędzy z kont użytkowników asystenta.

! Odpowiedz
2 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.