Asystent Google już dostępny po polsku

Asystent Google mówi już po polsku. Póki co jego funkcje dla polskich użytkowników są ograniczone, nie zmienia to jednak faktu, że jest to pierwsza tego typu aplikacja, która włada naszym językiem.

(fot. Jaap Arriens / FORUM)

16 stycznia nastąpił oficjalny start usługi. Udostępnianie jej kolejnym użytkownikom może potrwać jednak kilka dni. Z Asystenta Google skorzystać będą mogły osoby korzystające ze smartfonów z systemem Android nowszym niż wersja 5.0 Lollipop oraz iOS. W przypadku pierwszego systemu operacyjnego, usługa pojawi się automatycznie wraz z aktualizacją. Posiadacze iPhone’ów będą musieli ściągnąć aplikację ręcznie z AppStore.

Jak na razie Asystent Google w języku polskim zadziała tylko na smartfonach i dedykowanych mu słuchawkach. Nie będzie można wykorzystać go na innych urządzeniach, jak głośniki czy telewizory. To jednak, jak zapewnia Google, sytuacja przejściowa, a katalog urządzeń, na których zadziała aplikacja, zostanie powiększony.

Aby móc zacząć korzystać z Asystenta Google, możemy wybrać jedną z dwóch metod. Pierwsza z nich to wypowiedzenie komendy „OK, Google”, gdy telefon jest odblokowany. Druga – przytrzymanie przycisku na dole ekranu smartfona.

Do czego wykorzystać Asystenta Google? Za jego pomocą można sprawdzić prognozę pogody na wybrany dzień, ustawić budzik czy minutnik, wyszukiwać głosowo hasła w internecie, korzystać z Map Google, dyktować SMS-y i e-maile, przeliczać jednostki z całego świata czy sprawdzać aktualności giełdowe. Jest też sekcja rozrywkowa – aplikacja np. wyszuka dla nas memy, poda ciekawostki albo opowie suchara.

Asystent Google to pierwsza tego typu funkcjonalność, z którą porozumiemy się w języku polskim. Użytkownicy konkurencyjnych Siri od Apple’a czy Alexa od Amazona nie doczekali się póki co takiej możliwości.

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 15 atari65xe

Fajne , wygodne ... ale to wszystko skończy się tragicznym uzależnieniem od technologii...

! Odpowiedz
3 6 secundus

Czy będę mógł korzystać z wyszukiwania głosowego jak uchwalą 22,01 ACTA 2?

! Odpowiedz
2 20 dziki_losos

Jasne. I Ty, i agenci też będą korzystać z Twojego wyszukiwania.

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.