REKLAMA
ZAGŁOSUJ

AstraZeneca otwiera biuro w Krakowie. Trwa rekrutacja

2021-05-31 16:40
publikacja
2021-05-31 16:40
AstraZeneca otwiera biuro w Krakowie. Trwa rekrutacja
AstraZeneca otwiera biuro w Krakowie. Trwa rekrutacja
fot. Elzbieta Krzysztof / / Shutterstock

AstraZeneca na lipiec zaplanowała otwarcie biura w Krakowie, gdzie będzie prowadzić różnorodne badania kliniczne. To drugie w Polsce biuro tej firmy biofarmaceutycznej. Pierwsze działa w Warszawie.

W tej chwili AstraZeneca prowadzi rekrutację wysoko wykwalifikowanych pracowników do biura w Krakowie. Liczba osób nowo zatrudnionych ma zależeć od liczby kandydatów oraz dalszych planów firmy w tym mieście. Nie będzie tu prowadzona produkcja szczepionek, a pracownicy skupią się na najnowszych systemach komputerowych wykorzystywanych podczas badania klinicznego w obszarze zarządzania procesem badania lub zbierania danych klinicznych; będą też zarządzać przebiegiem globalnych badań klinicznych.

„Niezwykle cieszymy się, że będziemy otwierać nowe biuro AstraZeneca w Polsce. Kraków jest doskonałą lokalizacją na taką inwestycje – to jeden z czołowych ośrodków akademickich w kraju, centrum biznesowe południowej Polski i siedziba wielu start-upów medycznych, biotechnologicznych, a także tych działających w dziedzinie IT, AI oraz zarządzania danymi” – podkreśliła Barbara Kozierkiewicz, dyrektor globalnych systemów klinicznych i wiceprezes AstraZeneca Pharma Poland.

W ramach nowej inwestycji AstraZeneca przewiduje rozwój ścisłej współpracy z Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej, międzynarodową fundacją badawczą, czyli instytutem zajmującym się rozwojem medycyny komputerowej. Działalność Sano skupia się na opracowywaniu zaawansowanych metod komputerowych służących profilaktyce, diagnozowaniu i leczeniu chorób. „Bardzo cieszą nas nowe możliwości współpracy z partnerami takimi jak AstraZeneca. Wierzę, że wspólnie uda nam się zrobić wiele dobrego dla przyszłości medycyny, a przede wszystkim pacjentów nie tylko w Polsce, ale na całym świecie” – powiedział dr Akradiusz Sitek, prezes Sano.

Nowe biuro spółki znajdzie się w sąsiedztwie Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica, w budynku należącym do tej uczelni.

Firma biofarmaceutyczna AstraZeneca, o korzeniach brytyjsko-szwedzkich, związana jest z Polską od 30 lat. Prowadzi badania, w tym te mające pomóc wygrać z covid, opracowuje i przygotowuje nowoczesne leki.

W Polsce AstraZeneca zatrudnia ok. 2,3 tys. osób, z czego ponad 1,5 tys. osób zajmuje się kluczowymi procesami badawczo-rozwojowymi w skali światowej. W 2020 r. AstraZeneca jako pierwsza globalna firma biotechnologiczna uzyskała status Centrum Badawczo-Rozwojowego nadawany przez ministra rozwoju.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (9)

dodaj komentarz
betelgeza2020
AZ ma największe w Polsce centrum zarządzania badaniami klinicznymi. Żadna inna firma farmaceutyczna w Polsce nie ma tutaj takiego, swoje huby mają po Szwajcariach, UK itp. Więc to naprawdę fajnie, ze AZ ma taki hub u nas. To nie znaczy, ze w Polsce tak badania kliniczne hulają, ludzie którzy tam pracuja prowadzą projekty AZ ma największe w Polsce centrum zarządzania badaniami klinicznymi. Żadna inna firma farmaceutyczna w Polsce nie ma tutaj takiego, swoje huby mają po Szwajcariach, UK itp. Więc to naprawdę fajnie, ze AZ ma taki hub u nas. To nie znaczy, ze w Polsce tak badania kliniczne hulają, ludzie którzy tam pracuja prowadzą projekty na całym świecie. Teraz się jeszcze rozrastają o Kraków.
prs
Umowilem sie na szczepienie, wyszedlem gdy Pani poinformowala ze szczepia Astra.
Dziekuje, prosze skasowac wizyte.
Jestem zdrowy i anty, lecz jezeli juz to Pfizer.
betelgeza2020
Nie ma znaczenia. Pfizer daje przynajmniej takie same działania niepożądane tylko media o tym nie huczą.
prs odpowiada betelgeza2020
Jednak nie.
Zbyt duzo panstw z jakiegos powodu wycofalo astre.
3456
niezła fucha ciekawe ile płacą , tylko kopytka można wyciągnąć .
betelgeza2020
Przy zarządzaniu projektem? No w sumie można
carlito1
Fajnie, większość krajów UE kopła astrę w zad. A jedynie polin przyjęła z otwartymi rękami.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki