REKLAMA

Asseco nie składa broni w przetargu ARiMR na SIA, Comarch analizuje sytuację

2016-06-17 12:58
publikacja
2016-06-17 12:58

Po wyroku KIO i wyborze oferty HP Enterprise, jako najkorzystniejszej w przetargu na utrzymanie i rozwój systemu SIA w ARiMR, Asseco Poland planuje złożyć skargę do sądu na orzeczenie izby. Comarch analizuje sytuację i nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji o ew. skardze do sądu.

"Nie zgadzamy się z wyrokiem KIO i podjęliśmy decyzję, że wniesiemy skargę" - powiedziała PAP rzeczniczka Asseco Poland Ewa Kryj.

"Nie podjęliśmy jeszcze decyzji. Analizujemy sytuację" - powiedział wiceprezes Comarchu Paweł Prokop.

Skargę do sądu planuje złożyć także Atos Polska. Sygnity odmówiło komentarza w tej sprawie.

Początkowo jako najkorzystniejszą w przetargu na utrzymanie i rozwój systemu SIA ARiMR wybrała ofertę Atos Polska za 59 mln zł brutto. Jednak w wyniku odwołań wykonawców KIO nakazała unieważnienie wyboru najkorzystniejszej oferty, odrzucenie ofert Atosa, Sygnity i Asseco Poland i ponowne dokonanie wyboru najkorzystniejszej oferty. Oferta Sygnity opiewała na 74,3 mln zł, a oferta Asseco Poland na 97,3 mln zł. Ofertom Atosa i Sygnity KIO zarzuciła rażąco niską cenę, natomiast w stosunku do oferty Asseco Poland izba uznała, że jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji.

Po wyroku KIO ARiMR jako najkorzystniejszą wybrała ofertę HP Enterprise za 73,3 mln zł. Na drugim miejscu znalazła się oferta Comarchu za 109,2 mln zł. Pozostałe oferty zgodnie z orzeczeniem KIO nie były brane pod uwagę przy powtórnej ocenie.

Zwycięzca przetargu będzie utrzymywał system SIA przez okres 47 miesięcy, w tym pięć miesięcy bezpłatnego okresu przejściowego.

SIA to największy system IT ARiMR. Na mocy umowy podpisanej w grudniu 2013 r. obecnie usługi utrzymania i rozwoju systemu świadczy Asseco Poland. Umowa opiewała na 87 mln zł i miała obowiązywać do końca maja 2017 r. Wcześniej usługi utrzymania i rozwoju aplikacji dla ARiMR świadczyła HP, którego podwykonawcą było Asseco Poland.

W niedawnej rozmowie z PAP zastępca prezesa ARiMR Dariusz Golec informował, że przy utrzymaniu i rozwoju SIA, obecny wykonawca zatrudnia 178 osób. (PAP)

gsu/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki