REKLAMA

Asseco P. nie pracuje nad kolejnymi M&A, myśli o wydzieleniu infrastruktury do ADS

2015-11-16 12:55
publikacja
2015-11-16 12:55

Asseco Poland nie pracuje obecnie nad kolejnymi transakcjami przejęć innych podmiotów, ani porządkującymi grupę. Rozważa jedynie przeniesienie działalności związanej z infrastrukturą do Asseco Data Systems (ADC). Wzmocnieniem dla ADS ma być Paweł Czajkowski, do niedawna prezes HP Polska, który dołączy do zarządu tej firmy w marcu.

"Po ostatnich akwizycjach na razie nie mamy w planach kolejnych transakcji M&A, ani dezinwestycji" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami wiceprezes Asseco Poland Marek Panek.

"Obecnie rozważamy jedynie wydzielenie działalności związanej z infrastrukturą z Asseco Poland do Asseco Data Systems, co może się stać w pierwszej połowie przyszłego roku. Dodatkowo do zarządu ADS w marcu dołączy Paweł Czajkowski" - dodał Artur Wiza, dyr. zarządzający Asseco Poland.

Asseco Poland prowadzi obecnie prace nad utworzeniem spółki Asseco Data Systems, która będzie właścicielem sześciu spółek: ADH Soft, ZETO Bydgoszcz, ZETO Łódź, Combidata, Unizeto Technologies i Otago. Wcześniej należały one w 100-proc. do Asseco Poland i Asseco Systems. Do końca pierwszego kwartału 2016 r., jako jedna organizacja, zaczną one działalność operacyjną.

Paweł Czajkowski przez ostatnie 10 lat kierował HP Polska. (PAP)

gsu/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki