REKLAMA

Armada wojenna w drodze. USA wysyłają trzeci lotniskowiec na Bliski Wschód

2025-06-18 19:10
publikacja
2025-06-18 19:10

Grupa uderzeniowa lotniskowca USS Ford przybędzie w przyszłym tygodniu na wschodnie Morze Śródziemne - podał w środę CNN. Wcześniej na Morze Śródziemne skierowano lotniskowiec Nimitz, zaś na Morzu Arabskim jest inny lotniskowiec, USS Carl Vinson.

Armada wojenna w drodze. USA wysyłają trzeci lotniskowiec na Bliski Wschód
Armada wojenna w drodze. USA wysyłają trzeci lotniskowiec na Bliski Wschód
fot. Rawpixel.com / / Shutterstock

Jak donosi CNN, powołując się na przedstawicieli amerykańskich władz, rozmieszczenie Forda i towarzyszących mu okrętów w teatrze europejskim było planowane już w pod koniec ubiegłego roku, lecz w związku z konfliktem izraelsko-irańskim zostanie on skierowany na wschodnie Morze Środziemne, blisko Izraela. CNN nie podał, skąd wyruszyć ma lotniskowiec, lecz ostatnia jego publicznie znana lokalizacja to baza marynarki wojennej w Norfolk w Wirginii.

Wcześniej przedstawiciele Pentagonu informowali też o wysłaniu na ten sam obszar - wcześniej niż planowano - grupy uderzeniowej lotniskowca USS Nimitz z Morza Południowochińskiego. Na Morzu Arabskim znajduje się z kolei USS Carl Vinson oraz towarzyszące mu niszczyciele i krążowniki rakietowe. (PAP)

osk/ mms/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste w apce Moje ING i zgarnij do 600 zł w promocjach od ING
Załóż konto osobiste w apce Moje ING i zgarnij do 600 zł w promocjach od ING

Komentarze (18)

dodaj komentarz
dasbot
Zastanawiam się, czy dojdzie do tzw. operacji pod fałszywą flagą i któraś z tych trzech "siedzących kaczek" pójdzie na dno po ostrzale Rrzymian albo samych jankesów, aby dać pretekst do włączenia się USA w konflikt. Stawiam na "Nimitza", który za rok ma iść na żyletki. Byłoby taniej, ale jakże "bombastycznie" Zastanawiam się, czy dojdzie do tzw. operacji pod fałszywą flagą i któraś z tych trzech "siedzących kaczek" pójdzie na dno po ostrzale Rrzymian albo samych jankesów, aby dać pretekst do włączenia się USA w konflikt. Stawiam na "Nimitza", który za rok ma iść na żyletki. Byłoby taniej, ale jakże "bombastycznie" propagandowo.........Clown world.
od_redakcji
Ciekawe czy zostaną zmodyfikowane na łodzie podwodne. Hipersoniki czekają.
antyoni
This what real Americans think of this: .. https://www.instagram.com/reel/DLDciOkN42Z/?igsh=eXkycDMwMTV4eDdu
rofedox
Bardzo dobrze. Izrael z Iranem sobie poradzi ale bunkry z wirówkami do wzbogacania uranu to tylko Amerykanie mogą skutecznie zbombardować
dasbot
I tak masz myśleć! Zuch chłopak!...........Clown world.
matheous
Prezydent "pokoju" robi powtórkę z Iraku.

a teraz wyobraźmy sobie, że to Polska jest zagrożona. Czy Amerykanie wysyłają całą armię na pomoc tak jak lecą pomóc żydowi?
ja znam odpowiedź, ciekawe tylko czy znają ją nasi politycy
trpaslik
Większość naszych polityków dostawała mniejsze lub większe pieniądze za jakieś wykłady na podrzędnych jankeskich uczelniach, chociaż wszyscy wiedzą, że nawet w języku polskim mają niewiele do powiedzenia. A za to trzeba się odwdzięczyć. Dlatego kupujemy za mld USD m.in. kilkaset Abrahmsów, które nie sprawdziły się na Ukrainie.
dasbot
Od 30 lat Milejkowski krzyczy, że już za kilka raz Iran będzie miał broń jądrową. Aż wreszcie w desperacji dokonał ataku, licząc na bezwarunkowe wsparcie jankesów. Tymczasem "rzymski agent pomarańczowy" dostaje sprzeczne sygnały, czy ich MOABs dadzą radę się przebić tak głęboko pod ziemię. Dlatego coraz głośniej Rzymianie Od 30 lat Milejkowski krzyczy, że już za kilka raz Iran będzie miał broń jądrową. Aż wreszcie w desperacji dokonał ataku, licząc na bezwarunkowe wsparcie jankesów. Tymczasem "rzymski agent pomarańczowy" dostaje sprzeczne sygnały, czy ich MOABs dadzą radę się przebić tak głęboko pod ziemię. Dlatego coraz głośniej Rzymianie chwalą się, że ich siły specjalne dokonają dzieła. Tymczasem siły specjalne Rzymian dostały dzisiaj piękny strzał między oczy. Propaganda MSM płacze, że trafiono szpital, ale nie chce przyznać, że szpital dostał owszem, ale falą uderzeniową po chirurgicznym "strajku" na sąsiednie budynki IDF HQs o odpowiednich numerach, które zgromadziły "skarby" w podziemiach i nie wiadomo ilu ludzi było w środku planując to i owo. A do tego sami Rzymianie donoszą na samych siebie, że już im się "przechwytywacze" kończą. Dobieram popcorn i coś do picia, bo koniec tej wielodekadowej farsy nieuchronnie zbliża się do samego końca. Rzymian (fizycznie) i jankesów (propagandowo)........Clown world.
klimaciarz
Na pewno to armada wojenna? nie pokojowa? dziwne...tyle piszecie o USA, jako o kraju trzebiącym demokrację, będącym zwolennikiem pokoju, "wolnego świata", zachodnich wartości...a tu z płyną ze śmiercionośną bronią, w celu z@bij@ni@ ludzi...
polonu
chcą zbudować Rosja z Chinami zrobią porządek spokojnie , bez obaw .

Powiązane: Stany Zjednoczone/USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki