REKLAMA

Arcybiskup Mediolanu sprzedaje prezenty, by pomóc bezrobotnym

2016-11-24 21:37
publikacja
2016-11-24 21:37
Arcybiskup Mediolanu sprzedaje prezenty, by pomóc bezrobotnym
Arcybiskup Mediolanu sprzedaje prezenty, by pomóc bezrobotnym
fot. ventdusud / / YAY Foto

Arcybiskup Mediolanu kardynał Angelo Scola wystawił na sprzedaż prezenty, które otrzymał, o łącznej wartości około 50 tysięcy euro. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany osobom, które straciły pracę, oraz ich rodzinom.

Wśród 54 podarunków są trzy obrazy z XVIII wieku i współczesne pejzaże, ikony, stara moneta, szkło powiększające z rączką z kości słoniowej, rzeźby, mosiężny półmisek na słodycze, grzebień, szczotka i lusterko ze srebra, chińska miska z ceramiki i japońskie kryształowe miseczki. Jest serwis do kawy, a także biżuteria, w tym pierścionek zaręczynowy z białego złota z brylantem. Podarowała go kardynałowi Scoli jedna z wiernych z okazji jego niedawnych 75. urodzin.

Przy każdym przedmiocie, który można obejrzeć w internetowym katalogu, widnieje cena wywoławcza - od kilkuset do kilku tysięcy euro.

Dochód z ich sprzedaży trafi na konto funduszu Dajmy pracę, utworzonego przez archidiecezję mediolańską. Wsparcie finansowe, w tym również pieniądze na szkolenie zawodowe i staż, otrzymają zarówno Włosi, jak i cudzoziemcy.

To już trzecia edycja inicjatywy pod hasłem Prezenty kardynała. Podczas jej prezentacji podkreślono, że w tym roku wiele z przekazanych metropolicie cennych podarków ofiarodawcy dawali właśnie z myślą o tym, by trafiły na aukcję dobroczynną.

Szacuje się, że z uzyskanych pieniędzy będzie można pomóc 25 rodzinom osób bezrobotnych.

Otrzymane z całego świata prezenty wystawia na sprzedaż także papież Franciszek. Niektóre z nich przekazuje na loterię dobroczynną. Właśnie trwa jej kolejna edycja. (PAP)

sw/ fit/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki