Apple z zakazem sprzedaży iPhone’ów w Chinach

Chiński sąd zadecydował, że Apple nie może sprzedawać za Murem większości modeli swoich smartfonów – podaje CNBC. Wymiar sprawiedliwości przychylił się do wniosku Qualcommu, który oskarża giganta z Cupertino o korzystanie z jego patentów.

(fot. Sergei Bobylev / TASS)

Według informacji podanej przez Qualcomm, zakaz importu i sprzedaży na chińskim rynku ma dotyczyć iPhone’ów: 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus i X. Chiński sąd orzekł, że Apple przy produkcji wyżej wymienionych smartfonów naruszył dwa patenty Qualcommu. Decyzja nie dotyczy jednak najnowszych iPhone’ów: modeli XS, XS Max i XR.

Rozwiązania, o których mowa, to umożliwianie użytkownikom dostosowanie i sformatowanie rozmiaru i wyglądu zdjęć oraz zarządzanie aplikacjami za pomocą ekranu dotykowego. Jak twierdzi Apple, patenty te dotyczą wyłącznie systemu operacyjnego iOS 11, dostępnego dla iPhone’ów i iPadów wydanych w 2017 r. Urządzenia sprzedawane obecnie działają na wersji iOS 12, dostępnej od września tego roku.

- Wysiłki Qualcommu mające na celu zakazanie sprzedaży naszych produktów to kolejne desperackie posunięcie firmy, której nielegalne praktyki są badane przez organy nadzoru na całym świecie – czytamy w oświadczeniu Apple. – Wszystkie modele iPhone'ów są dostępne dla naszych klientów w Chinach. Qualcomm zgłasza trzy patenty, których nigdy wcześniej nie zgłosił, w tym jeden już unieważniony – dodaje spółka.

Z kolei Qualcomm odpowiada, że Apple nadal korzysta z ich rozwiązań, nie oferując rekompensaty. – Rzadko korzystamy z pomocy sądów, ale równocześnie wierzymy w potrzebę ochrony praw własności intelektualnej – mówią przedstawiciele spółki.

Konflikt obu firm trwa już od dwóch lat. Wcześniej Qualcomm próbował – bezskutecznie – zablokować sprzedaż iPhone’ów w Stanach Zjednoczonych.

(Bankier.pl)

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 7 jakubeczko

Te kalendarze ze zdjęcia to do kupienia? Jak tak to po ile i gdzie :P

! Odpowiedz
8 84 tomwak

No tak, przecież Chińczycy przestrzegają praw patentowych to i inni powinni przestrzegać :))))

! Odpowiedz
6 42 pomorzaninm

wojna handlowa trwa .... jesli ona nie wyłoni zwyciezcy to kolejny etap to gorąca wojna.

! Odpowiedz
15 25 tindala odpowiada pomorzaninm

Zarówno Chiny jak i USA mają zbyt wiele do stracenia żeby się bawić w wojnę. ( chyba że proxy)
Wojna jest dla takich nadymających się państw jak jak Rosja czy Iran. Ukradnijmy sąsiadom Krym i krzyczmy "łapaj złodzieja"

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.