REKLAMA

Apple Card już dostępna. Apple coraz śmielej wchodzi w bankowość

2019-08-22 10:20
publikacja
2019-08-22 10:20

Apple wypuścił swoją pierwszą kartę kredytową, nad którą pracował wspólnie z bankiem Goldman Sachs. Apple Card dostępna jest dla wszystkich klientów koncernu w Stanach Zjednoczonych.

fot. / / apple.com

Apple Card zapowiedziana była w marcu tego roku, a od 21 sierpnia została udostępniona w USA wszystkim użytkownikom sprzętu z jabłkiem. Karta jest przypisana do aplikacji Wallet, aby jednak z niej skorzystać, trzeba być posiadaczem przynajmniej iPhone'a 6 i systemu iOS 12.4.

Apple wylicza wiele korzyści posiadania ich karty kredytowej: programy lojalnościowe, dużo większe bezpieczeństwo i prywatność oraz brak prowizji, natomiast jeśli zdarzy się, że użytkownik spóźni się ze spłaceniem zadłużenia - kary będą niewielkie.

Koncern nie poprzestał na samej aplikacji, oferuje także fizyczną postać karty, która wykonana jest z tytanu, jednak - w odróżnieniu od innych tego typu produktów - nie znajdują się na niej żadne dane, które mogłyby przydać się złodziejom. Nie uświadczymy tam numeru, daty ważności, danych użytkownika czy kodu CVV.

Z racji tego, że karta została wykonana z tytanu, Apple przygotował specjalny poradnik, jak się z nią obchodzić. Wśród niekorzystnych dla produktu materiałów wymieniono m.in. skórę i dżins, które mogą doprowadzić do trwałej dekoloryzacji powierzchni. Oczywiście zaznaczono także, że nie powinno umieszczać się jej obok magnesów, oraz trzymać z dala od innych kart, kluczy i przedmiotów, które mogłyby ją zarysować.

Apple Card umożliwia jej posiadaczom korzystanie również z programu cash back. Za zakupy dokonane z wykorzystaniem Apple Pay klienty otrzyma 2 proc. zwrotu gotówki z każdej transakcji, 3 proc. w momencie, gdy dokona zakupu w sklepie Apple. Natomiast 1 proc. zwrotu będzie przysługiwał za każdorazową płatność z użyciem fizycznej karty.

Apple Card póki co dostępna jest tylko w USA. Jednak spółka zastrzegła swój znak towarowy także w europejskich państwach, m.in. w Austrii, Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Polsce, dzięki czemu możemy spodziewać się, że i na naszym rynku będzie ona kiedyś dostępna.

DU

Źródło:
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (3)

dodaj komentarz
myslcie_samodzielnie
To po ile $ będą etui do tej karty jeśli szkodzi jej kontakt że skórą, jeansem itd?
talmud
...wystarczy tylko goldman sachs - nie dziekuje....

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki