REKLAMA

"Apokaliptyczne" trzęsienie ziemi. ONZ: Koszt zniszczeń to setki miliardów

2023-03-07 13:34
publikacja
2023-03-07 13:34

23 mln ludzi zostało dotkniętych trzęsieniem ziemi, jakie doświadczyła Turcja i Syria. ONZ obliczyło koszty zniszczeń, które mają przekroczyć nawet 100 mld dolarów.  

"Apokaliptyczne" trzęsienie ziemi. ONZ: Koszt zniszczeń to setki miliardów
"Apokaliptyczne" trzęsienie ziemi. ONZ: Koszt zniszczeń to setki miliardów
fot. STOYAN NENOV / /  Reuters / Forum

"Z kalkulacji, jakie jak dotąd przeprowadzono, jasno wynika, że koszty zniszczeń zaprezentowanych przez rząd, poparte przez partnerów międzynarodowych, przekroczą 100 miliardów dolarów" - powiedziała Vinton, która jest przedstawicielką UNDP w Turcji, cytowana przez agencję Reutera.

Dodała, że przewidywane liczby zostaną przedstawione na konferencji darczyńców, która odbędzie się w Brukseli 16 marca. Jej celem będzie zebranie funduszy dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

W kataklizmie, jaki nawiedził Turcję i Syrię 6 lutego, zginęło ponad 52 tys. osób, wiele z nich pod gruzami zawalonych budynków. Wcześniej Bank Światowy oszacował koszt zniszczeń w samej Turcji na około 34,2 mld dolarów - przypomina Reuters.

Vinton opisała tragiczne sceny z tureckiej prowincji Hatay, która najbardziej ucierpiała w wyniku trzęsień ziemi w kraju, jako "apokaliptyczne", dodając, że setki tysięcy domów zostało zniszczonych. "Potrzeby są duże, ale zasoby są ograniczone" - skomentowała przedstawicielka UNDP. (PAP)

kjm/ adj/

Źródło:PAP
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki